AccessTr.neT

Tam Versiyon: Mükerrrer Kayıt Bulma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Değerli arkadaşlar
1-Bir kişiye ait telefon kayıt alanları var. Rakamlar ,bir kişiye ait kayıt diğer alanlarda yazılmışsa sorguda bulmasını istiyorum.
2-Ya da aynı numara farklı kişilerde de yazılmışsa onuda sorguda göstermesini,
3- adisoyadi tekrarı varsa onu da göstermesini istiyorum Nasıl yaparım? Saygılarımla
(13/11/2018, 23:16)access acemisi yazdı: [ -> ]Değerli arkadaşlar
1-Bir kişiye ait telefon kayıt alanları var. Rakamlar ,bir kişiye ait kayıt diğer alanlarda yazılmışsa sorguda bulmasını istiyorum.
2-Ya da aynı numara farklı kişilerde de yazılmışsa onuda sorguda göstermesini,
3- adisoyadi tekrarı varsa onu da göstermesini istiyorum Nasıl yaparım? Saygılarımla

Merhaba,

Bu alanları Tablo aşamasında "benzersiz alan" yaparak aynı verinin girişi engellenebilir aslında. Ama yine de ekli örneğinizde bunları tespit etmek isterseniz,

1) Sorgu sihirbazı ile "Yinelenenleri Bul" sorgusunu seçerek yapabilirsiniz
2) Aynı şey
3) Aynı şey
access sorgu sihirbazı ile oluşturabilirsiniz.
tek sorguda bunu yapma imkanımız var mı? yoksa her alan için ayrı ayrı sorgular mı oluşturacağız? burası önemli saygılar
(14/11/2018, 08:18)access acemisi yazdı: [ -> ]tek sorguda bunu yapma imkanımız var mı? yoksa her alan için ayrı ayrı sorgular mı oluşturacağız? burası önemli saygılar

Bildiğim kadarıyla "yinelenenleri bulma sorgusu" aynı sütundaki veriler için geçerli. Çapraz sorgular da oluşturulabilir ama tüm taleplerinizi tek bir sorguda toplamak sanırım anlaşılması güç karman çorman bir tablo şeklinde karşımıza çıkar diye düşünüyorum. Ustalar da bi baksın tabi..
ekte görüldüğü gibi sorgu denemesi  yaptım 
222 rakamı ali ,veli ve hasan da tekrar etmesine rağmen 
neden gözükmedi 

bilmiyorum
Sayfalar: 1 2 3