AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sayısal Değeri En Büyük Olana Ait Kayıtları Listelemek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

Dünden beri uğraşıyorum ama bir türlü beceremedim.
Kullandığım ofis versiyonunun 2017 Türkçe olması ile alakalı da olabilir belki.
Yapmak istediğim kısaca şu; ay ve yıl kolonundaki değerlerin en büyük olduğu kayıtları görmek istiyorum. EnÇok (Max) ile denedim olmadı. Son(last) denedim o da olmadı.

Ben çok uğraştığım için sanırım sorunu göremiyorum. Yardımınızı rica ederim.

Açıklama:
"Bu ay" sorgusu yaptım ama bu ay değil son ay yapılan harcamaları istiyorum. Yani 11 aydayız mesela ama daha hiç kayıt yok. En son kayıtlar 10. aya ait. İşte 10. aya ait bütün kayıtları listelemek istiyorum ama bir türlü olmadı.
"Geçmiş ay" sorgusu yaptım ama o da istediğimi karşılamıyor. Date()-1 dediğim için 10. aya ait kayıtları veriyor ama mesela tabloya 12. aya ait kayıt ekledim. Date fonksiyonu kullandığım için 12. ayda yapılan kayıtları görmüyor yine 10. aydaki kayıtları getiriyor.
1 - 
(15/11/2018, 12:01)derebeyi yazdı: [ -> ]ay ve yıl kolonundaki değerlerin en büyük olduğu kayıtları görmek istiyorum. EnÇok (Max) ile denedim olmadı

sadece en büyük kaydı mı istiyorsunuz mesela tablonuzda 32.12.2018 yoksa en büyük 10-20 yada 30 kaydı mı?

2 - 
(15/11/2018, 12:01)derebeyi yazdı: [ -> ]"Bu ay" sorgusu yaptım ama bu ay değil son ay yapılan harcamaları istiyorum. Yani 11 aydayız mesela ama daha hiç kayıt yok. En son kayıtlar 10. aya ait

diyelim ki biz 25 kasımdayız ve kasım ayında sadece 1 kayıt var (diyelim ki 27 kasım) bu sorgusunda neyi göstermemizi istiyorsunuz
(15/11/2018, 13:58)haliliyas yazdı: [ -> ]1 - 
(15/11/2018, 12:01)derebeyi yazdı: [ -> ]ay ve yıl kolonundaki değerlerin en büyük olduğu kayıtları görmek istiyorum. EnÇok (Max) ile denedim olmadı

sadece en büyük kaydı mı istiyorsunuz mesela tablonuzda 32.12.2018 yoksa en büyük 10-20 yada 30 kaydı mı?

2 - 
(15/11/2018, 12:01)derebeyi yazdı: [ -> ]"Bu ay" sorgusu yaptım ama bu ay değil son ay yapılan harcamaları istiyorum. Yani 11 aydayız mesela ama daha hiç kayıt yok. En son kayıtlar 10. aya ait

diyelim ki biz 25 kasımdayız ve kasım ayında sadece 1 kayıt var (diyelim ki 27 kasım) bu sorgusunda neyi göstermemizi istiyorsunuz

Ay ve yıl kolonundaki değeri en büyük olan bütün kayıtları istiyorum. Yani ay değeri 12, yıl değeri 2018 olan bütün kayıtları.

Örneğe göre konuşacak olursam, sorgu sonucunda 12 kayıt getirmesi gerekiyor. (12. aya ait 12 kayıt olduğu için)
işinize yarar mı bilmem ama bir inceleyin
1 form ve bir sorgu ekledim, sorgu o form üzerinden açılıyor
(15/11/2018, 17:07)haliliyas yazdı: [ -> ]işinize yarar mı bilmem ama bir inceleyin
1 form ve bir sorgu ekledim, sorgu o form üzerinden açılıyor

Tam istediğim gibi olmasa da fikir vermesi açısından çok işime yarar.
Teşekkür ediyorum.

Konu taşınabilir...