AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorguda Ölçüt Olarak Tüm Kayıtlar
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar,

formda açılan kutudaki seçtiğim veriye göre sorgu yapıyor.
fakat sildiğimde (yani birşey seçmediğimde) alandakitüm kayıtları getiren kayıtlar komut nedir.

ölçüt:
IIf([Forms]![STOK_LISTE_SECMELI]![furun]=Null or "";Like "*";[Forms]![STOK_LISTE_SECMELI]![furun])
(21/11/2018, 17:04)barcins yazdı: [ -> ]merhaba arkadaşlar,

formda açılan kutudaki seçtiğim veriye göre sorgu yapıyor.
fakat sildiğimde (yani birşey seçmediğimde) alandakitüm kayıtları getiren kayıtlar komut nedir.

ölçüt:
IIf([Forms]![STOK_LISTE_SECMELI]![furun]=Null or "";Like "*";[Forms]![STOK_LISTE_SECMELI]![furun])

Sorguya ölçüt yazarak değil de vba kodu ile yapılır yanılmıyorsam.
Örnek dosyanızı eklerseniz daha kolay yardımcı olunur.
(21/11/2018, 17:04)barcins yazdı: [ -> ]IIf([Forms]![STOK_LISTE_SECMELI]![furun]=Null or "";Like "*";[Forms]![STOK_LISTE_SECMELI]![furun])
aşağıdaki kodu bir deneyin

Like IIf(IsNull([Forms]![STOK_LISTE_SECMELI]![fürun]);"*";[Forms]![STOK_LISTE_SECMELI]![fürun])
örnek çalışma ektedir. diğer alanlarada uyguluyacağım.
hep karşıma çıkan bir olay yapılıyorsa süper olucak.

evet hayır nesnelerinde de kullanabiliriz. aynı sorun onlarda da çıkıyor karşıma.
ilgili form STOK_LISTE_SECMELI
(21/11/2018, 17:04)barcins yazdı: [ -> ]formda açılan kutudaki seçtiğim veriye göre sorgu yapıyor.
 örneği dener misiniz?
açılır kutudan çıkınca çalışıyor
(21/11/2018, 19:56)haliliyas yazdı: [ -> ]
(21/11/2018, 17:04)barcins yazdı: [ -> ]formda açılan kutudaki seçtiğim veriye göre sorgu yapıyor.
 örneği dener misiniz?
açılır kutudan çıkınca çalışıyor

senelerimin sorunu Img-grin
tam istediğim gibi oldu. sorun çözülmüştür.
Sayfalar: 1 2