AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılan Kutu Ya Birden Çok Değişken Eklemek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba. veritabanında frm_cikis_faturasi formunda açılan kutu daki değeri seçtiğimde ürüne bağlı olan bileşenlerin ( tbl_stok) de aynı adetlerle tabloya yazılmasını istiyorum. Daha açık ifade etmek gerekirse ; bir ürünün satışını yaptığımda o ürünü oluşturan koli,  pim, yay vs. ninde stoktan düşülmesini istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim. teşekkür ederim.
tbl_cikis_faturasi isimli tablodaki ilgili verinin tbl_stok tablosuna kaydedilmesini mi istiyorsunuz?
Şu şekilde izah edeyim .
tbl_stok bilgi amaçlıdır . Burada ki stok kodları nın ortak bileşenleri vardır . örneğin 301,305,309 vs. stoklar KR100 bileşenini ortak kullanmaktadırlar. benim yapmaya çalıştığım .   eğer frm_cikis_faturası urunID=301,305,309 ise  frm_cikis_faturasi adet kısmına girilen değerin tbl_cikis_faturasi kr bölümüne yazılmasıdır. teşekkür ederim.
İlk mesajınızdan ve son açıklamanızdan birşey anlamadım. 

tbl_cikis_faturasi isimli tablodaki eski kayıtlarda, 329 urun idli kaydın kr değerinin KR200 olmasının sebebi, tbl_stok tablosundaki 329 stok kodlu verinin kartela değerinin KR200 olması mı?

siz formdan 345 urun idli veriyi seçtiğinizde kr alanına KR100 mü yazdırmaya çalışıyorsunuz?
bütün işlem sadece tbl_cikis_faturasi nda olacak. diğer tablo ve formları lütfen dikkate almayın.

frm_cikis_faturasi ndan giriş yaparken eğer 301,305,309 gibi bir urunID seçersem (bu ürünlerin hepsinde aynı kartela kullanıldığı için)
tbl_cikis_faturasi tablosunda kr bölümüne frm_cikis_faturasi nda ki adet bölümünde yazan sayı gelsin istiyorum. böylelikle bu ürünleri oluşturan bileşenlerinde stok takibini yapmış olacağım.
bütün işlem sadece tbl_cikis_faturasi nda olacak. diğer tablo ve formları lütfen dikkate almayın.

frm_cikis_faturasi ndan giriş yaparken eğer 301,305,309 gibi bir urunID seçersem (bu ürünlerin hepsinde aynı kartela kullanıldığı için)
tbl_cikis_faturasi tablosunda kr bölümüne frm_cikis_faturasi nda ki adet bölümünde yazan sayı gelsin istiyorum. böylelikle bu ürünleri oluşturan bileşenlerinde stok takibini yapmış olacağım.
Merhaba, anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla örnek uygulamanızdaki kaydet butonuna kod ekledim.

formda urunid'i 301 seçip adet metin kutusuna 50 yazıp kaydet butonuna tıklarsanız, tbl_cikis_faturasi isimli tabloda, kartela KR100 olan (301'in kartela değeri KR100) tüm kayıtlarda kr alanına 50 verisi aktarılır.
Sayfalar: 1 2