AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sürekli Formda Sıra Numarası Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba. Ekteki veritabanı dosyasında frm_evrakkayıt isimli formda bir satıra kayıt girildiğinde o satıra ait Sıra No. alanında otomatik sıra numarası verilmesini ve satıra kayıt girilmediğinde Sıra No. alanının boş olarak gözükmesini istiyorum. Forumdaki "forma sıra numarası verilmesi" konularındaki örnekten yararlanarak bir modül oluşturup bu modüldeki kodlara göre otomatik sıra numaraıs vermeye çalıştım ama aşağıdaki hatalar ile karşılaşıyorum;
1.frm_evrakkayıt formunu açtığımda, ekrana geçerli kayıt olmadığında dair Run-time error 3021 hatası penceresi geliyor.
2.Bu pencereyi End tuşuna basarak kapattığımda Sıra No. alanında "#Hata " ifadesi yazıyor.

Bu sorunları nasıl düzeltebiliriz?
Formunuz üzerinde 10 kayıt yaptım fakat herhangi bir hata oluşmadı. Boş tabloyla da denedim yine de bir hata vermedi. Ne yapınca hata verdiğini bulamadım. Biraz daha açıklama yapar mısınız?
Mehmet bey gelen hata penceresinde debug düğmesine bastığımda modül içerisindeki. bookmark ifadesinin olduğu  satır sarı renkte gözüküyor.
Office versiyonunuz farklı olabilir. Bu çalışmada herhangi bir hata almıyorum ben. Hata almadığım için debug ekranı da görmedim. Hangi versiyon ve kaç bitlik Access kullandığınızı söylerseniz belki bir ipuçu yakalarım.
2010 versiyonu 32 bitlik Access kullanıyorum Mehmet bey.
Merhaba, uygulamayı 32 bit ofis 2010'da açtım. Herhangi bir uyarı çıkmadı.

Formdaki evrak_kayıt_no isimli metin kutusunun denetim kaynağını evrak_kayıt_no olarak değiştir,

formun geçerli odlduğunda olayına da 

If IsNull(Me.evrak_kayıt_no) Or Me.evrak_kayıt_no = "" Then

Me.evrak_kayıt_no = Nz(DMax("evrak_kayıt_no", "tbl_evrakkayıt"), 0) + 1

End If

kodu ekle, bu şekilde yeni kayıtta son verilen sayının bir fazlasını yazdırabilirsiniz.
Sayfalar: 1 2