AccessTr.neT

Tam Versiyon: Olay Özellik İfade Hatası Hk.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

İlginç bir hata ile karşı karşıya kaldım. Ek'te yer alan örnek dosyada formu F_ACLIS ile açtığımda stok işlemleri altındaki irsaliye giris ve sayım giriş formlarından kayıt yapamıyorum. Açılış ayarlarından F_ANASAYFA dediğimde ilgili formlardan kayıt yapabiliyorum. Uğraştım ama bir türlü çözemedim. Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

[img][Resim: do.php?img=8654][/img]
kullanıcı adı ve şifre yazmayı unutmuşum.
murat tanış
1980
Merhaba, F_MALZEMESAYIMMDB isimli formdaki GIRIS isimli açılan kutunun ismini acl_GIRIS olarak değiştir, güncelleştirme sonrasında olayına (eski açılan kutunun kodları silinecek) 

Me.FIRMA = Me.acl_GIRIS
Me.IRSALIYENO = Me.acl_GIRIS & "-" & Me.Kimlik
Me.IRSALIYENO.Requery

kodu ekle,

aynı formdaki altformda bulunan GIRIS isimli metin kutusunun ismini "mtn_GIRIS" olarak değiştir, alt formdaki kodları da

Private Sub STOKKOD_AfterUpdate()

Me.FIRMA = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![FIRMA]
Me.mtn_GIRIS = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![acl_GIRIS]
Me.IRSALIYENO = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![IRSALIYENO]
Me.GELISTARIHI = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![GELISTARIHI]
Me.ISLEMTARIH = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![ISLEMTARIH]
Me.ISLEMYAPAN = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![ISLEMYAPAN]

Me.STOKADI = Me.STOKKOD.Column(1)
Me.BIRIM = Me.STOKKOD.Column(2)
Me.RESIMKODU = Me.STOKKOD.Column(3)
End Sub
Private Sub STOKADI_AfterUpdate()
Me.FIRMA = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![FIRMA]
Me.mtn_GIRIS = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![acl_GIRIS]
Me.IRSALIYENO = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![IRSALIYENO]
Me.GELISTARIHI = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![GELISTARIHI]
Me.ISLEMTARIH = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![ISLEMTARIH]
Me.ISLEMYAPAN = Forms![F_MALZEMESAYIMMDB]![ISLEMYAPAN]

Me.STOKKOD = Me.STOKADI.Column(1)
Me.BIRIM = Me.STOKADI.Column(2)
Me.RESIMKODU = Me.STOKADI.Column(3)
End Sub

Şeklinde değiştir. Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git dediğimizde anlam verilemiyor ama Ölümcül Hatalar sonradan çıkıyor.

(29/08/2009, 00:04)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Ayrıca forma, açılan kutu eklediğimizde, Access Türkçe karakter kullanıp Açılan Kutunun adını "Açılan Kutu0" şeklinde oluşturur, bu adı bile "acilan_kutu", ACILANKUTU vs. şeklinde düzeltmeliyiz. 
Metin Kutusunun adı ile denetim kaynağı adı aynı olmamalı, denetim kaynağı "adisoyadi" ise metin kutusunun adı "mtn_adisoyadi", açılan kutunun adı "acl_adisoyadi" olmalıdır.

Türkçe Karakter Kullanmak Yok.

Kod yazılırken GIRIS kelimesini giris olarak değiştirmiş, bu sıkıntı olduğunun göstergesi, benzeri değişiklikler var ise (metin kutusu veya açılan kutu) ismini mtn_, acl_ şeklinde değiştirmeniz sorunu çözer.
Ozan Bey,

teşekkürler. evet dediğiniz gibi alan adlarını değiştirince sorun çözüldü. Teşekkür ederim. Peki açılış formu ile başlayınca neden böyle bir hatayı veriyor?
(03/01/2019, 13:46)larion yazdı: [ -> ]Ozan Bey,

teşekkürler. evet dediğiniz gibi alan adlarını değiştirince sorun çözüldü. Teşekkür ederim. Peki açılış formu ile başlayınca neden böyle bir hatayı veriyor?
Bilmiyorum, formun tasarımından kaynaklı olabilir.