AccessTr.neT

Tam Versiyon: Azalan Açılan Liste Kutusu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba herkeze iyi akşamlar.Hazırladığım "Tbl_1" isimli tablomda "veri türünü" arama sihirbazı 
olarak seçtiğim "adi_adi"  isimli sütünumu, "frm_1" isimli tasarladığım formuma açılan kutu sihirbazı
kullanarak ; açılan kutu öğesinin değerlerini başka bir tablo veya sorgudan almasını istiyorum seçeneği
ile ilişkilendirdirdiğim açılan kutu içinden her bir ismin , seçilmesinden sonra açılan kutu listeden silinip,
yani seçtikçe azalıp azalmayacağını öğrenmek istiyorum. Acaba böyle bir şey mümkünmü?
Herkese iyi geceler dileğiyle düzeltmek istiyorum.
diziler aracılığıyla olabilir, doğrudan tabloya bağlamazsınız ama oluşturacağınız dizi-array tablodan değerleri alır açılır kutuya ekler ve siz her değeri seçtikçe açılır kutudan çıkarır. yani en azından bence böyle bir yöntem uygulanabilir
Anladım Haliliyas Bey.Sağolun.Benim için  Array kapısını açtınız.Teşekürler.
aslında az önce denedim dizilere-array gerek kalmadan da yapılabiliyor
dizi ile yapılabilir derken kafamda önce recordset ile verileri diziye aktarıp diziden de açılır kutuya aktarmaktı ama 
sonradan fark ettim aradan diziyi çıkarıp doğrudan verileri açılır kutuya aktarabiliriz
Halil Bey olduysa örnek paylaşabilirmisiniz.
Sayfalar: 1 2