AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formda Etikete Tıklandığında Tabloya Kayıtlı Değerler Mesajbox'ta Nasıl Gösterilir.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
F_01_MasaGiris Formunda 17 numaralı masanın rezervasyon bilgilerinin 17 numaralı ( R ) sarı etikete tıklandığında mesajboxta göstermek istiyorum. Mesajı gösteriyorum ama bilgileri çekemedim. Tablodan bilgileri almak için, tüm masaların rezervasyon bilgilerini her masa için  ayrı ayrı olay yordamına girmeden bir fonksiyon olarak yapmak amacım.
Forma 

Public Function RezervKontrol(ByRef GMasNo As Integer)

Dim GKimlikNo As Integer
Dim GKisi As String
Dim GSaat As Date

GKimlikNo = Nz(DLookup("Kimlik", "T_90_RezervasyonBilgi", "[MasaNo]=" & Nz(GMasNo, 0) & " AND clng([Tarih])='" & CLng(Date) & "'"), 0)

If GKimlikNo <> 0 Then

'GTarih
GSaat = Dlookup ("Saat", "T_90_RezervasyonBilgi", "[Kimlik]=" & GKimlikNo)
GKisi = Dlookup ("AdiSoyadi", "T_90_RezervasyonBilgi", "[Kimlik]=" & GKimlikNo)

MsgBox "Masa ..... Tarihinde, Saat " & GSaat & " e Sn; " & GKisi & " 'e  rezerve edilmiştir. ", vbExclamation

End If

End Function

Kodu ekle, Etiket17R'nin tıklandığında olayına

=RezervKontrol("17")

şeklinde kod ekle, diğer etiketlerin tıklandığında olayına etiket ismine göre kod eklemelisiniz.

Ayrıca, bu tür sorularınıza cevap yazarak çözüm buluyoruz, umarım siz birşeyler kapıyorsunuz.
Ozan Bey İlginiz için teşekkür ederim, Yavaş yavaş bir şeyler öğreniyorum en azından karşılaştığım aynı tarz sorunlarda ne yapabileceğimi önceki çözümlere bakıp düzeltebiliyorum. Sorun şu ki sürekli yeni birşeyler yaptığımdan benzer sorunlar pek çıkmıyor.Img-grin

=RezervKontrol("17") hata veriyor, ayrıca rezervasyon Mesajınıda görüntüleyemiyorum .  Dosya yı ekte gönderiyorum.Teşekkürler
tıklandığında olayından kastım, tıklandığında özelliğine yazılacak, = ile başlayan kod olay yordamı olarak yazılmaz, butonun tıklandığında özelliğine yazılır

[Resim: do.php?img=8678]
(14/01/2019, 15:03)ozanakkaya yazdı: [ -> ]tıklandığında olayından kastım, tıklandığında özelliğine yazılacak, = ile başlayan kod olay yordamı olarak yazılmaz, butonun tıklandığında özelliğine yazılır

[Resim: do.php?img=8678]

Teşekkür Ederim Ozan bey. Tamamdır.
dilerim işinize yarar
dosya eksikleri nedeniyle güncellenmiştir
Sayfalar: 1 2