AccessTr.neT

Tam Versiyon: Personel Formu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba, çalışanların bilgilerini takip ettiğimiz personel formu oluşturdum. Bir personel işten ayrıldığında ve işten ayrılma tarihi girildiğinde o personele ait sayfanın silik ve kilitli görünmesini nasıl sağlayabilirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.
form yükleme/geçerli olduğunda olaylarına -personel bilgilerinin altform'da gösterildiğini varsayarsak- aşağıdakine benzer bir kod olmalı
if not isnull(ayrilmatarihi) then 
altform.Enabled = False
altform.Locked = True
end if
(05/02/2019, 11:28)haliliyas yazdı: [ -> ]form yükleme/geçerli olduğunda olaylarına -personel bilgilerinin altform'da gösterildiğini varsayarsak- aşağıdakine benzer bir kod olmalı
altform.Enabled = False
altform.Locked = True
end if

Sayın haliliyas, cevabınız için teşekkür ederim. Alt form kullanmıyorum. Bu durumda kod nasıl olmalı.
örnek çalışmanızı eklerseniz daha kolay olur ama tam olarak veriler nerde gösteriliyor?
eğer ana form üzerinde ise verilerin gösterildiği metin/açılan kutulara im ekleyerek bu imlere sahip alanlar için  
aynı kod mantığını kullanabilirsiniz. mesela verilerin gösterildiği metin kutularının hepsini seçin im/tag kısmına
"Veriler" gibi bir tanımlama yapıp
olay yordamına aşağıdaki kodu girin
Dim ctl As Control
For Each ctl In Me
If ctl.Tag = "Veriler" Then
ctl.Enabled = False
ctl.Locked = True
End If
Next
end if
(05/02/2019, 12:29)haliliyas yazdı: [ -> ]örnek çalışmanızı eklerseniz daha kolay olur ama tam olarak veriler nerde gösteriliyor?
eğer ana form üzerinde ise verilerin gösterildiği metin/açılan kutulara im ekleyerek bu imlere sahip alanlar için  
aynı kod mantığını kullanabilirsiniz. mesela verilerin gösterildiği metin kutularının hepsini seçin im/tag kısmına
"Veriler" gibi bir tanımlama yapıp
olay yordamına aşağıdaki kodu girin
Dim ctl As Control
For Each ctl In Me
       If ctl.Tag = "Veriler" Then    
        ctl.Enabled = False
ctl.Locked = True
          End If
Next
end if

Sayın haliliyas, yazdıklarınız uygulamaya çalıştım ama başarılı olamadım. Uygulama örneğini ekte gönderiyorum. İlginize teşekkür ederim.
ertan bey sadece personelle ilgili bilgilerin bulunduğu alanlar mı pasif/kilitli olacak?
butonlar ve komutları çalıştıran makroların atandığı arama/kaydet/düzelt.... gibi resimlerle ilgili bir durum var mı?
Sayfalar: 1 2 3