AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tablodan Tabloya Veri Çekme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Değerli Arkadaşlar
Tarihlere göre vaaz programı hazırlamak istedim.Hangi tarihte hangi konu işlenecek şeklinde.
Ek dosyada vaaz_plan diye tablo oluşturdum. 
1.konu örn: ramazana girerken. FrmAra formunda kayıtlı aramalardan ramazan ile ilgili dokümanları vaazplanalt tablosuna çekmeyi tasarladım.
Bunu yaparken ayrıca ,siralama_no alanı ile bu verileri ,bir sıralamaya tabi tutmak istiyorum ki, konu işlenirken; giriş ,gelişme ve son sistematiğine uysun diye. Tabiki sıra numarasını en son gireceğim veri olacak ...

Saygılarımla
Merhaba, açıklamayı yazmışsınız ancak ne yapılmasını istediğiniz anlaşılmıyor. Metin kutusuna xxx yazıp butona tıklayınca aaa tablosundaki veriyi bbb tablosuna aktarma vs örneklendirerek yazın.
(19/02/2019, 12:45)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Metin kutusuna xxx yazıp butona tıklayınca aaa tablosundaki veriyi bbb tablosuna aktarma vs örneklendirerek yazın.
Sn ozanakkaya
FrmAra formunda arattırılan kelime Örn ramazan  vaaz tablosundaki 9 ve 10 satırdaki bilgiler bu formda oluşturulacak  bir butonla vaazplanalt tablosundaki tüm alanlara aktarılmasını istedim saygılar
vaazplan tablosundaki id_vaazplan alanı ile vaazplan_alt tablosundaki idfk_vaazplan ilişkilendirilmiş. 

9 ve 10 numaralı kayıtları vaazplan_alt tablosuna aktarırken, idfk_vaazplan alanına hangi değeri yazdıracaksınız? 

Uygulama bu hali ile idfk_vaazplan alanına 1,2 veya 3 değerinden başka veri kaydedemezsiniz.
(19/02/2019, 17:53)ozanakkaya yazdı: [ -> ]1,2 veya 3 değerinden başka veri kaydedemezsiniz.
Sn ozanakkaya
ne önerirseniz onu yapalım..saygılar
Forma, vaaz konusu seçimi yapılması için açılan kutu ekledim, arama yaptıktan sonra açılan kutudan seçim yapıp aktar butonuna tıklayın.
Sayfalar: 1 2