AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formdaki Altforma Veri Giriş Yapılamıyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
arkadaşlar hazırladığım borç alacak giriş formunda alt forma bilgi girişi yapamıyorum hata veriyor inceleyip yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba, gördüğüm ilk hata, Frm_Borcalacakbodro isimli formun denetim kaynağı, sanırım carikod butonu ile müşteri seçme, seçilen müşteri bilgisinin forma aktarılma olayı var. Formu açtığınızda veri girişi yaptığınızda Formun denetim kaynağı olan Tbl_Musteri isimli tablodaki Carikod alanı Yineleme yok şeklinde ayarlanmış. Alt formun üst alanları-alt alanları bağla özelliğine yazılan tanımlama hatalı.

Yapılan düzenleme ile Frm_Borcalacakbodro isimli formun kayıt kaynağı silindi. Metin kutuları ilişkisiz yapıldı.

Formu açıp btn_carisec isimli butonu tıklayıp müşteri seçtiğinizde veriler forma aktarılır, alt forma giriş yapılacak hale gelir. Frm_Carilistesi isimli formdaki btn_tamam butonundaki kodlara

If CurrentProject.AllForms("Frm_Borcalacakbodro").IsLoaded Then

Forms![Frm_Borcalacakbodro]![mus_id] = Forms![Frm_Carİlistesi]![cm_liste].Column(0)
Forms![Frm_Borcalacakbodro]![Carikod] = Forms![Frm_Carİlistesi]![cm_liste].Column(1)
Forms![Frm_Borcalacakbodro]![Adi] = Forms![Frm_Carİlistesi]![cm_liste].Column(2)
Forms![Frm_Borcalacakbodro]![Soyadi] = Forms![Frm_Carİlistesi]![cm_liste].Column(3)
Forms![Frm_Borcalacakbodro]![Satici] = Forms![Frm_Carİlistesi]![cm_liste].Column(4)

Forms!Frm_Borcalacakbodro.Visible = True

kodları eklendi. Frm_Borcalacakbodro isimli formu açıp müşteri seçerek veri girişi yapmayı deneyiniz.
ozan hocam elinize sağlık tam istediğim gibi olmuş teşekkürler.