AccessTr.neT

Tam Versiyon: Koşula Göre Başka Sayfaya Ekleme - Silme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar.

Genel adlı sayfada, A sütununda VAR kelimesi var ise , o satırı komple TAMAM adlı sayfaya kopyalamak istiyorum. YOK yazıyorsa EKSİK adlı sayfaya kopyalayacak. Ancak Genel adlı sayfada YOK yazan sütunlar daha sonra VAR olarak seçilirse, EKSİK adlı sayfadan silip TAMAM adlı sayfaya ekleyecek. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
kopyalamada sorun göremedim
yalnız "yok" iken "var" olunca silsin kısmını tam olarak halledemedim
butona her bastığınızda tamam ve eksik sayfaları boşaltılıp yeniden dolduruluyor.
macro eklenmiş Excel dosyası olarak kaydedildi
dilerim işinize yarar
Olmuş tam istediğim gibi. Yok ları Var yapıp gönderince zaten Eksikten siliyor. Yeniden yazıyor sayfayı o nedenle Varlar TAmama Yoklar eksike gidiyor. sadece genel deki ilk satırdaki başlıkları diğer sayfalara ekleyince komutu çalıştırınca başlıklarıda diğer sayfadan siliyor.
Sheets("Tamam").Cells.ClearContents

Sheets("Eksik").Cells.ClearContents

sanırım burada bi düzenleme gerekiyor. ilk iki satırı silmeden diğer hücreleri temizlese.
Silinmemesi gereken 2 satır sabitse ekleme komutuyla eklenebilir
Sabit olan satırlar hangileri?
(02/04/2019, 20:06)haliliyas yazdı: [ -> ]Silinmemesi gereken 2 satır sabitse ekleme komutuyla eklenebilir
Sabit olan satırlar hangileri?

1 ve 2. satırlar.

1 ve 2. satırlar başlıkları oluşturuyor. . Onlar eksik ve tamam sayfalarında da sabit bi şekilde kalacak.
Sayfalar: 1 2