AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel Kitaplar Arası Geçişte Problem
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Üstadlar merhaba,

Sorunum şu; 2 ayrı sheet kullanıyorum, kitap2 den kitap1'e geçişte A1 hücresine gelmem gerekirken çok altlardaki bir hücreye geçiyorum ve her defasında en üste çekmek zorunda kalıyorum. Çözümü var mıdır.

Saygılarımla
Kodlamadan kaynaklanan birşey olabilir. Çalışmanızı eklerseniz inceleyebliliriz
(09/05/2019, 22:32)haliliyas yazdı: [ -> ]Kodlamadan kaynaklanan birşey olabilir. Çalışmanızı eklerseniz inceleyeblil
Dosyayı eklemeyi unutmuşum.
Teşekkürler.

Şimdi ekledim.
en son satıra gelmesinin sebebi sayfa aktif olduğunda çalışan kodmuş
Private Sub Worksheet_Activate()
Dim alan, satırsayısı, sonsatır
Set alan = Cells(1, 1).CurrentRegion
satırsayısı = alan.Rows.Count
sonsatır = satırsayısı + 1
'Cells(sonsatır, 1).Select '<== satır son satırdaki ilk hücreye gitmesine sebep oluyor
Cells(1, 1).Select '<== eğer komutu bu satırla değiştirirseniz  cell( satır , sütun) gider

End Sub

ne zahmeti tam aksine ben de öğreniyorum bu arada )
iyi çalışmalar
Hocam;

İlgili satırı değiştirdim, düzeldi.

Çok zahmet ettiniz çalışma için. Hakkınız helal edin.
Teşekkür Ederim
Saygılarımla
Hocam bir sorum da şudur; ben yazılan iş emrini ilgili bölümlere mail atmak için en üst satırlara departmanları koyarak oluşturdum.

Bu vesileyle iş emri hangi birimi ilgilendiriyorsa o butona tıklayıp Excel dosyasının tamamını atıyorum. Excel dosyasının tamamını atmak yerine:

Aslında yapmak istediğim; 

Her satıra bir buton koymak istiyorum (buton koymak için A sütununa bir sütun ekleyerek) ( belki yüzlerce sütun olacak) , yazdığım iş emri hangi birimi ilgilendiriyorsa (L sütunu) o bölümü açılır pencereden seçeceğim (örnek: mekanik bakım bölümü çıkacak) ve butona tıkladığımda sadece ilgili satırın örnek; B4 İLE L4 arasındaki hücreleri metin olarak mekanik bakım bölümündeki ilgili kişilere mail atsın, ya da elektrik bakım bölümündeki ilgili kişilere mail atsın.
Teşekkür ederim.
Sayfalar: 1 2 3 4