AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorguda Tüm Kayıtlar Çıkmıyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Yaklaşık 2 gündür uğraşıyorum bu işlerle. Çok acemice bir soru sormak istiyorum. 

Bir tünel şantiyesi için Stok takip veritabanı yapmaya çalışarak Access'i öğrenmeye çalışıyorum. Şöyle bi tablo yapısı oluşturdum.

[Resim: do.php?img=9092]

bu gelen malzeme tablosu

[Resim: do.php?img=9090][url=https://resim.accesstr.net/do.php?img=9090][/url]

bu da giden ve gelen malzeme sorgularından stok durumunu görmek için oluşurturduğum Stoklar sorgusu
[Resim: do.php?img=9093]

Sorgu sonucu bu

[Resim: do.php?img=9091]

istediğim şey ise; stokda olmasa bile, hatta giriş çıkış olmasa bile tüm malzemelerin Stok durumu sorgusunda gözükmesi. Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba, örnek uygulamanızı eklerseniz sorgunuzu inceleyebiliriz.
(04/06/2019, 22:11)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, örnek uygulamanızı eklerseniz sorgunuzu inceleyebiliriz.

Kusura bakmayın ilk mesaja eklemiştim ama winrarla eklemediğim için yüklenmemiş. Buyrun ekledim.
Merhaba, sorgunun Sql kodunu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz

SELECT Malzeme_Listesi.Malzeme, Sum([Gelen_Miktar]) AS ToplamGelen, Sum([Giden_Miktar]) AS ToplamGiden, Nz(Sum([Gelen_Miktar]),0)-Nz(Sum([Giden_Miktar]),0) AS Kalan
FROM Giden_Malzeme RIGHT JOIN (Gelen_Malzeme RIGHT JOIN Malzeme_Listesi ON Gelen_Malzeme.Gelen_Malzeme = Malzeme_Listesi.Malzeme) ON Giden_Malzeme.Giden_Malzeme = Malzeme_Listesi.Malzeme
GROUP BY Malzeme_Listesi.Malzeme;
Oldu teşekkür ederim. Diğer 2 sorguya gerek yok galiba. Siz direk tablolardan almışsınız veriyi. Anladığım kadarıyla bu sum kodu aynı olan ürünleri birleştiriyor.  Sql kodlarına ağırlık vererek çalışayım en iyisi. Tekrar teşekkürler. İyi bayramlar.
Merhaba, sum kodu aynı ürünleri birleştirmez. Sum toplama işlemi için eklendi. Eklediğim Sql kodunu sorgu tasarımında açarsanız yapılan birleştirmeyi görebilirsiniz.

[Resim: do.php?img=9094]
Sayfalar: 1 2