AccessTr.neT

Tam Versiyon: Toplu Veri Girişi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Elimde fatura, irsaliye, tahsilat makbuzu gibi defterler var. bunları tek tek değilde toplu girmem mümkün müdür.
resim daha açıklayıcı olacak

[Resim: p5YAVq.jpg]
tam olarak anlayamadım, biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?
ama anladığım kadarıyla söyleyeyim
1 - her bir metin kutusundan 10 tane eklersiniz hepsini doldurunca "tamam" tuşuna bastığınızda ekleyebilirsiniz
2 - altformda geçici bir tablo oluşturup yine "tamam" tuşuna basılınca eklenebilir
3 - kayıtlar arasına ";",":" yada "|" ekleyerek bir dizi/array oluşturup o şekilde de ekleyebilirsiniz
iyi çalışmalar
(07/06/2019, 08:02)haliliyas yazdı: [ -> ]tam olarak anlayamadım, biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?
ama anladığım kadarıyla söyleyeyim
1 - her bir metin kutusundan 10 tane eklersiniz hepsini doldurunca "tamam" tuşuna bastığınızda ekleyebilirsiniz
2 - altformda  geçici bir tablo oluşturup yine "tamam" tuşuna basılınca eklenebilir
3 - kayıtlar arasına ";",":" yada "|" ekleyerek bir dizi/array oluşturup o şekilde de ekleyebilirsiniz
iyi çalışmalar

üzgünüm ben anlatamadım.
 100  koçan veresiye fişi bastırdım. bunları değişik kişilere dağıtıyorum.
hangi koçanın kime ne zaman verdiğim bilgisini veri tabanında tutmak istiyorum.
şimdi bu 100 koçana ait cilt numaralarını ve ilk sayfa numaralarını elle girmek istemiyorum.
bunları toplu olarak girebilir miyim diye sormuştum. 
Mesala 17 cilt nolu koçandan 25 tane aldım. ve sayfa sayısı elli
ilksayfano 1001 den başlasın
1001+50=1051(sayfasayısı)
1051+50=1101
bunu 25 kere yapsın(ciltsayısı)
aşağıdaki ekle butonunun kodunu dener misiniz?
Private Sub Komut68_Click()
Dim x As Integer

For x = 0 To CInt(Me.Metin57) - 1
Sql = " insert into [t_evraklar] (turbaglama, tarihi, ciltno, ilksayfano) values(" & _
Me![Açılan_Kutu6] & ",#" & CStr(Me.Metin18) & "#," & Me![Metin10] & "," & Me![Metin40] + Me![Metin46] * x & ")"

CurrentDb.Execute SQL
Next

End Sub
tarih alanında sorun var  şu hataları alıyorum
runtime error 3075

'#07.06.2019'sorgu ifadesi içindeki sayıda söz dizimi hatası
'07.06.2019#'sorgu ifadesi içindeki sayıda söz dizimi hatası
'07.06.201' sorgu ifadesi içindeki sayıda söz dizimi hatası
aşağıdaki dosyada yaptığım denemelerde sorun çıkmadı.
[attachment=30357]
Sayfalar: 1 2