AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorgudaki Sonuçların Raporda Gösterilmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba,

Günlük vardiyalarda yapılan işlerin kayıt altına alınması için bir çalışma yapıyorum.
3 vardiya ve 4 farklı istasyon var.

belirtilen tarihteki sorgu sonuçlarını, vardiya ve istasyon bazında rapordaki metin kutularına çekmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilemedim.

Yardımcı olursanız sevinirim.
raporda vardiya ve istasyonlar için sabit 9 ürün eklenmiş , ürün sayısı 10 yada 15 olamaz mı?
(02/07/2019, 18:20)halily yazdı: [ -> ]raporda vardiya ve istasyonlar için sabit 9 ürün eklenmiş , ürün sayısı 10 yada 15 olamaz mı?

Sn. halily,

Kayıt formunda da görüleceği üzere maksimum 9 satır kayıt eklenebilir...
Merhaba, Doğru çalışabilmesi için rapordaki metin kutularının isimlerinin düzeltilmesi gerekli, ben bazılarını düzelttim.

Mesela, 3 Numaralı istasyon kısmındaki ürün kodu metin kutusunun ismi urun_3_1, sonraki metin kutusunun ismi urun_3_2 olacak, diğer metin kutularının isimlerini değiştirirsin.

İnceleyip olumlu olumsuz bildirimde bulununuz.
(03/07/2019, 13:44)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, Doğru çalışabilmesi için rapordaki metin kutularının isimlerinin düzeltilmesi gerekli, ben bazılarını düzelttim.

Mesela, 3 Numaralı istasyon kısmındaki ürün kodu metin kutusunun ismi urun_3_1, sonraki metin kutusunun ismi urun_3_2 olacak, diğer metin kutularının isimlerini değiştirirsin.

İnceleyip olumlu olumsuz bildirimde bulununuz.

Ozan hocam merhaba,

Öncelikle metin kutusu adlarını düzelttim, hatta vardiya ve istasyona göre adlandırdım.
Yani vardiya 1'deki 1 numaralı istasyonun metin kutusu adını urun_1_1_1 yaptım. 1. vardiya 1. istasyon 1. metin kutusu gibi

Şöyle bir sorun var.
Vardiya 2'de 1 numaralı istasyonda yapılan işi, vardiya 1'de 3 numaralı istasyonda yapılmış gibi görüyor.
Tablodaki verilere göre yazması gerektiği metin kutularını turuncuya boyadım.
Son halini ekte paylaşıyorum
Rapor açıldığında çalışan kod iptal edildi, Metin kutularının bazılarına Dlookup kodu eklendi, diğer kodların tamamlanması gerekli.

Ürün kodu: Vardiya 1 - 1 Numaralı istasyon - 1. kayıt için;

Kod:
=DLookUp("[urun_kodu]";"srg_opr";"[vard]=1 and [ista] = 1 and meno=1")

Ürün kodu: Vardiya 2 - 1 Numaralı istasyon - 4. kayıt için;

Kod:
=DLookUp("[seri_no]";"srg_opr";"[vard]=2 and [ista] = 1 and meno=4")

kodunu kullanmalısınız.
Sayfalar: 1 2