AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt Form Toplamında #hata Ve #boyut! Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba;

Ürün stok giriş ve çıkışlarını girdiğim iki alt form var. Bu alt formlardaki toplam giriş ve toplam çıkış adetlerinin farkını ana formda göstermeye çalışıyorum.

Alt formlardan birinde veri yokken toplam kutularında #hata ve #boyut! hatalarını alıyorum.

Formda veri yokken bu metin kutularında "0" yazmasını sağlayamadım. Bu işlemi kodla da yapmaya çalıştım ama yine aynı hataları aldım. Örnekte, metin kutusunun denetim kaynağında işlem var. Kodları sildim.

Aynı işlemin raporda da olması gerekli. Raporda verilerden biri olmayan ürünü göstermiyor bu sefer.

Nasıl bir çözüm bulabilirim? Ya da daha kullanışlı nasıl bir yol izlemem gerekli?

Forumda benzer konulara baktım ama bir çözüm bulamadım maalesef.

Çok teşekkür ederim.

Herkese iyi forumlar.
Merhaba, Formdaki "StokCikis" isimli metin kutusunun denetim kaynağına
Kod:
=Nz(DSum("CikisAdet";"T_STOK_CIKIS";"[UrunId]= " & [Id]);0)

kodu yazarak toplam alabilirsiniz.

Raporda, raporun kayıt kaynağındaki sorguda, tablolar arasındaki birleştirme özelliklerini değiştirmeniz gerekli.

[Resim: do.php?img=9123]
(04/07/2019, 09:23)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, Formdaki "StokCikis" isimli metin kutusunun denetim kaynağına
Kod:
=Nz(DSum("CikisAdet";"T_STOK_CIKIS";"[UrunId]= " & [Id]);0)

kodu yazarak toplam alabilirsiniz.

Raporda, raporun kayıt kaynağındaki sorguda, tablolar arasındaki birleştirme özelliklerini değiştirmeniz gerekli.

[Resim: do.php?img=9123]

Hocam çok teşekkür ederim.

Benzer bir konuda yine sizin Dsum kullanarak verdiğiniz bir cevapta çözüm vardı. Ancak form çok karmaşık geldiği için bir türlü uygulayamamıştım. Şimdi çok net oldu. Aynı kodu StokGiris metin kutusunun denetim kaynağına da uyguladım.

Bu Dsum kullanmasını bir türlü beceremiyordum Action-smiley-061 Artık mantığı çok iyi kavradım. Çok teşekkür ederim. Her zaman ki gibi ilaç oldunuz.

Rapordaki ilişkiyi nasıl atladım onu ben de bilmiyorum Stars Biggrin

Çalışmanın son halini ekliyorum. İhtiyacı olan çözümün uygulanmış haline bakmak ister belki.

Tekrar teşekkürler. İyi çalışmalar.