AccessTr.neT

Tam Versiyon: İki Tarih Arası Sorgulma Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Daha önce bu sitede düzenlenen sorgulama işlemini ekte gönderdiğim dosyada uygulamada çalıştırmak istiyorum. Bir formda çalışırken diğerlerinde çalışmıyor...sebebini anlayamadım...
çalışmanız eklenmemiş görünüyor.
yeniden eklemeye çalışır mısınız?
not:konu "access soruları ve cevapları"na taşınacaktır
1 - hangi formdaki, hangi eylemde çalışmıyor?
2 - tablolara bir kaç kayıt ekleyerek dosyanız tekrar yükler misiniz?
2 tarih arasını bulabilmek için en azından 3-4 kayıt olsa fena olmaz)
iyi çalışmalar
sayın Horzum tablolara kayıt eklenmemiş görünüyor.
eğer sorun "ÜLKEMİZ_PLAKA_GİRİŞ" ise "Çerçeve47"nin ismini "SecRapor" olarak değiştirmeyi dener misiniz?
Ayrıca "ÜLKEMİZ_PLAKA_GİRİŞ" formundaki seçenek düğmeleri de sorunlu o formdaki çerçeve ve seçenek düğmelerini silip, "YABANCI PLAKA GİRİŞ" formundakileri kopyalayıp-yapıştırmayı deneyin, yada sıfırdan yapın.
Diğer sorunları hallettim ama şimdide Excel dökümde iki tarih arasını vermiyor. Tüm bilgilerin dökümünü veriyor.
siz raporun kendisini göndermeye çalışıyorsunuz, raporun kaynağında tüm kayıtlar var o nedenle hepsini gösteriyor.
Siz önce raporu, belirtilen kriterlere göre açıp, excele öyle yollamayı deneyin. ben yabancılar için olanı yaptım bende çalıştı siz diğerleri için yaparsınız.
excele gönder butonunun kodu:
Kod:
DoCmd.OpenReport "YABANCI_RAPOR", acViewPreview, , IIf(Me.SecRapor = 3, "", IIf(Me.SecRapor = 1, "Kimlik=" & DMax("Kimlik", "YABANCI_Tablo 2"), IIf(Me.SecRapor = 2, "[TUTANAK TARIHİ] Between #" & Format(Me.Ilk, "mm\/dd\/yyyy") & "# And #" & Format(Me.Son, "mm\/dd\/yyyy") & "#", ""))), acWindowNormal
DoCmd.OutputTo acOutputReport, "YABANCI_RAPOR", acFormatXLS, "", -1, , acWindowNormal
DoCmd.Close acReport, "YABANCI_RAPOR"
bu arada dün de belirttiğim gibi:
(04/07/2019, 16:37)halily yazdı: [ -> ]Ayrıca "ÜLKEMİZ_PLAKA_GİRİŞ" formundaki seçenek düğmeleri de sorunlu o formdaki çerçeve ve seçenek düğmelerini silip, "YABANCI PLAKA GİRİŞ" formundakileri kopyalayıp-yapıştırmayı deneyin, yada sıfırdan yapın.
"ÜLKEMİZ_PLAKA_GİRİŞ" formundaki seçenek butonları hâlâ sorunlu, aynı anda 3 seçenek de seçilebiliyor.