AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kritere Göre Toplama Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
arkadaşlar formumda siparişi odalara göre toplamlarını almak istiyorum tüm denemelerime rağmen hata verdi yardımlarınız bekliyorum kontrol etmeniz için formu yüklüyorum tüm ilgilenenler için şimdiden teşekkürler.
"Dsum()" fonksiyonu tablo yada sorgulardan alır değerini siz altformdan almaya çalıştığınız için hata veriyor, altformunuzun kaynağı doğrudan tablo herhangi bir alt-üst alan bağlantısı göremedim o nedenle eğer siparişler tüm tablo üzerinden olacaksa
=DSum("Tutar";"Tbl_Carisiparis_alt_formu";"Oda='salon'") aşağıdaki gibi düzenlemelisiniz
=DSum("Tutar";"Tbl_Carisiparis";"Oda='salon'")
sayın berduş bu şekli ile tablodaki salonların tüm toplamını veriyor benim istediğim her sipariş kaydın ayrı toplanması o zaman detay id kriteri ile toplamı nasıl alabilirim
tek tablonuz var ve sipariş için bağımsız bir id oluşturuyor müşterileriniz bağlayan tanımlayıcı kimlik hangisi "mus_id" mi?

=Nz(DSum("Tutar";"Tbl_Carisiparis";"Oda= 'salon'  and mus_id=" & [Tbl_Carisiparis_alt_formu].[Form]![mus_id]);0)
yazarak dener misiniz?
Merhaba; örneğinizi sıkıştırmadan yüklediğiniz için 1,33 mb yer kaplamakta örnek yüklerken buna dikkat etmeniz dileğiyle,

sorgu 1 e bakabilirsiniz. örneğinizin içi boş, müşteri id ler boş bir tek salon yazmışsınız.
(19/09/2019, 13:17)ozguryasin yazdı: [ -> ]sayın özgüryasin müşteri başlıklarını ilave edince alt forma giriş yapılamıyor dosyayı yeni halini yükledim.
Sayfalar: 1 2 3