AccessTr.neT

Tam Versiyon: Takvim Yapmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar. Bir formda (sürekli form) da, Yıl ve Ayı seçtiğimde, o yıl ve aya ait takvimi oluşturmak istiyorum. resmi tatil günleri, cuma, cumartesi ve pazar günleri farkl renklerde olmak üzere takvim oluşmasını istiyorum. Takvim hücrelerine de notlar gireceğim.
[Resim: ZQnZvv.jpg]
Merhaba.

https://accesstr.net/konu-takvim-ajanda-uygulamasi.html adlı konuyu inceleyebilirsiniz. Uygulamanıza referans olabilir.
Bu konuyu inceledim. Lakin benim bilgim bunun içinden çıkabilecek kadar eterli değil.
çalışmanızın ilgili kısmını eklerseniz inceleyip çözüm bulmaya çalışırız.
ama şöyle düşünelim günleri gösteren metin kutularının isimleri Gun_1,Gun_2,...………….gun_31  gibi olsun
TxtTarih: tarih girilen alan olsun 
aşağıdaki kodu TxtTarih çıkıldığında yada güncellendiğinde olayına yazılabilir
dilerim işinize yarar
iyi çalışmalar
Not:sadece haftanın 3 günün Cuma, ct,pazarı değiştiriyor
bayram tatilleri için de ya tabloya eklenecek tatil günleriyle yada koda eklenecek tarihlerle sağlanabilir resmi günler
Dim GunSay As Byte
GunSay = Day(DateAdd("d", -1, "1." & Format(DateAdd("m", 1, Me.TxtTarih), "mm.yyyy"))) 'seçilen aydaki gün sayısı
For x = 1 To GunSay
y = Weekday(x & "." & Format(Me.TxtTarih, "mm.yyyy"), vbMonday) 'haftanın ilk günü pazartesi
If Eval(y & " IN ( 5,6,7)") Then Me.Controls("Gun_" & x).BackColor = vbRed Else Me.Controls("Gun_" & x).BackColor = vbWhite
Next x

Dilerim işinize yarar