AccessTr.neT

Tam Versiyon: Belirti Kurala Bağlı Mesai Dağılımı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Merhaba

Personellere aylık olarak Standart olarak 21 saat mesai veriyoruz. Bunu çalıştığı günlere göre 1 er saat olarak dağıtıyoruz. Eğer personel ay içerisinde (rapor yıllık izin ücretsiz izin) almışsa çalıştığı gün baz alınarak mesai yazılmaktadır.
Örnek : Mesai sütünuna 15 yazdığım zaman rakamı personelin çalıştığı günlere dağıtarak vermesini istiyorum. Aşağıda belirtilen durumlarda mesai verilmemesi lazım. Bunu nasıl yaparım. 

Hİ= HAFTALIK İZİNLER
0= PUANTAJ KAYDI
B= BAYRAM
R= RAPORLU
Yİ= YILLIK İZİN
G= GÖREVLİ
Öİ:ÖLÜM İZNİ
DO= DOĞUM İZNİ
DÜ= DÜĞÜN İZNİ
Üİ= ÜCRETLİ İZİN
ÜC= ÜCRETSİZ İZİN

...Link...
Bir alt hücrede eğer X yazıyorsa  +1 yapilacak
Başka bir ifade varsa (mesajınızda yer alan; Hİ,O,B.... gibi diger ifadeler varsa) eklenmeyecek mi?
altta x varsa üstüne 1 yapılacak ama sıra ile olmayacak mesai 20 ise bunu karışık 1-1-1-1 diye dağıtsın
(23/11/2019, 14:10)ByChilavert yazdı: [ -> ]ama sıra ile olmayacak mesai 20 ise bunu karışık 1-1-1-1 diye dağıtsın
Bu kısmi anlamadım!!!
[Resim: od4WvQ.png]
(23/11/2019, 14:15)berduş yazdı: [ -> ]
(23/11/2019, 14:10)ByChilavert yazdı: [ -> ]ama sıra ile olmayacak mesai 20 ise bunu karışık 1-1-1-1 diye dağıtsın
Bu kısmi anlamadım!!!
Merhaba bakabildiniz mi ben çok araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6