AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporda Grafik Resmi Gösterimi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar,
aşağıda eklemiş olduğum raporda prosesler listelenmektedir. 
proses id numarasına göre klasörde bulunan grafiği eklemiş olduğum örnekteki gibi eklemesini istiyorum,
Grafik numarası da proses_id ile aynı 

yardımcı olabilirmisiniz.

[Resim: do.php?img=9323]
Rapora bir resim denetimi ekleyin ve resim kaynağı özelliğini bağlı olarak ayarlayın.
Resim denetim kaynağına modüle eklemiş olduğumuz resimyol isimli fonksiyonu ekliyoruz.
=resimyol(PROSES_ID) şeklinde .
Örnek ektedir.

Public Function resimyol(a As Double) As String

resimyol = CurrentProject.Path & "\" & a & ".png"
Debug.Print resimyol
End Function
(25/11/2019, 02:13)Kur@l yazdı: [ -> ]Rapora bir resim denetimi ekleyin ve resim kaynağı özelliğini bağlı olarak ayarlayın.
Resim denetim kaynağına modüle eklemiş olduğumuz resimyol isimli fonksiyonu ekliyoruz.
Örnek ektedir.

sn @Kur@l merhaba,
araç kutusundan resim olark seçip rapora ekledim,
fakat denetim kaynağı kısmı gözükmüyor, yanlışmı ekledim acaba,
Kusura bakma örneği ekleyememişim .... Şimdi oldu.

Rapora bir resim denetimi ekleyin ve resim kaynağı özelliğini bağlı olarak ayarlayın.
Örnek ektedir.
Kod:
Public Function resimyol(a As Double) As String

resimyol = CurrentProject.Path & "\" & a & ".png"
Debug.Print resimyol
End Function
sn kur@l grafiğin tek çıkması sağlanabilirmi? ben her proses değişiminde tek grafik olmasını istiyorum, 
ayrıntı bölümünde kimyasal maddeler var. kimyasal madde sayısınca grafik gösteriyor.
Raporda bulunan resim denetimini Ayrıntı Kısmından Üst Bilgi Kısmına Alırsan istediğin gibi olacaktır.
Sayfalar: 1 2