AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access De Tek Formdan 2 Tabloya Bilgi Aktarımı Sağlamak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[attachment=30950]

Arkadaşlar merhaba;

Programa dilinden pek anlamıyorum. Ekteki tablo için bana yardımcı olabilir misiniz? 

*hasta listesi adında bir tablom var. Bu tabloya baglı hasta listesi formu mevcut. Bu form üzerinden bilgileri girip kaydettiğimde, girdiğim sonuçların hasta sonuc isimli tabloda da görünmesini istiyorum. 
ekleme sorgusu ile dilediğiniz olmuştur sanırım.
inceleyiniz.
Emeğiniz için teşekkür ederim fakat istediğim tam olarak bu değil. hasta listesi tablosunda kaç hasta var ise hasta sonuç tablosunda da o kadar hasta olmalı. Şuan ki tablo sürekli aynı hastaları çoğaltıyor. Sanırım ekle dediğimde hasta listesini, hasta sonuç tablosuna kopyalıyor.
merhaba 
Anlattıklarınızdan çıkardıgım ve anladıgım kadarıyla sanırım hastaların sonuçlarını kayıt etmek istiyorsunuz bunun için ayrı bir tablo yapmalısın ve hasta ile sonuçlar tablosunu ilişkilendirmelisin.
Hastaların her bilgisini ayrı tabloya kaydetmene gerek yok
kolay gelsin
Çalışmanızda tbl_hasta_listesi ile tbl_hasta_sonuc  tabloları arasında ilişki kurmuşsunuz zaten, @C*e*l*o*y*c*e hocamın da belirttiği gibi her 2 tabloya da tekrar aynı alanları eklemenize gerek yok. İhtiyaç duyduğunuzda kullanacağınız bir sorgu değerleri gösterebilir.