AccessTr.neT

Tam Versiyon: Run_Time Error '3420' Hatası (Acil Yardım Lütfen)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Herkese merhaba;
Tümünü sil isimli oluşturduğum bir buton kodunda hata yaşıyorum ve bu hata formdaki tüm Me.Requery kodlarımı etkiliyor. Programın verdiği hata Run-Time error '3420' Nesne geçersiz veya artık ayarlı değil. Bu hatayı verip aşağıdaki eklemiş olduğum kodlardaki Me.Requery'i işaret ediyor ve hatayı durdur yaptıktan sonraki formda yer alan tüm Me.Requery kodlarımı engelliyor. Acaba kod sayfasında eklemeyi unuttuğum bir referans bu durumu tetikliyor olabilir mi?

Not: Aynı kod bloğu benzer bir formumda gayet güzel çalışıyor...

Private Sub btnTumunuSil_Click()
Dim mesaj1
    mesaj1 = MsgBox("Bu Belgede kay?tl? olan t?m kayd? silmek ?zerisiniz" & Chr(13) & "Belgede kay?tl? olan t?m kayd? silmek istedi?inizden eminmisiniz!" & Chr(13) & "Silme i?lemini onaylarsan?z kay?tlar geri d?nd?r?lemeyecek ?ekilde silinecektir", vbYesNo, "Kay?t Silme Uyar?s?")
If mesaj1 = vbYes Then
    Dim Sql As String
    Me.Undo
    DoCmd.SetWarnings (False)
    Sql = "DELETE tbl_Cikis.*, tbl_Cikis.CikisKayitNo FROM tbl_Cikis WHERE (((tbl_Cikis.CikisKayitNo)=[Forms]![frm_Cikis]![txtCikisKayitNo]));"
    DoCmd.RunSQL sql
    DoCmd.SetWarnings (True)
    Recalc
    TumDenetimPasif
    Me.txtCikisKayitNo = ""
    Me.txtCikisKayitKlmNo = ""
    Me.Requery
    MsgBox "Belge silme i?leminiz tamamlanm??t?r", vbInformation + vbOKOnly, "Bilgi"
ElseIf mesaj1 = vbNo Then
       MsgBox "Silme ??lemi ?ptal Edildi", vbInformation + vbOKOnly, "Silme ?ptal Edildi"
       'TumDenetimPasif
End If

End Sub
[attachment=30974]
isterseniz çalışmanızı ekleyin inceleyelim
hangi form ve hangi buton olduğunu belirtin yalnız
(12/12/2019, 16:56)berduş yazdı: [ -> ]isterseniz çalışmanızı ekleyin inceleyelim
hangi form ve hangi buton olduğunu belirtin yalnız
Sayın berduş;

Açmış olduğum konu mesajının altına dosyamı ekledim. Hata aldığım form frm_Cikis formu olup formda yer alan çöp kutusu iconlu btnTumunuSil adlı butonun tıklandığında komutunda debug hatası alıyorum ve yukarıda da belirttiğim üzere hata me.requery koduma odaklanıyor. Ancak aynı kod yapısı programımdaki frm_Giris adlı formumda da kullanıyorum ve hata almıyorum...
ben de 2sinde de hata verdi "PasifOlsun" fonksiyonunda case acComandButton satırında hata veriyor
(12/12/2019, 17:34)berduş yazdı: [ -> ]ben de 2sinde de hata verdi "PasifOlsun" fonksiyonunda case acComandButton satırında hata veriyor
Bu hatayı ne yaparken aldınız acaba?  Formda yeni kayıt butonuna bastıktan sonra kayıt işleminden vazgeçmek için çöp kutusuna bastığınızda hata almanız lazımdı...
VTnizle ilgili acwzmain.accde referansı eksikmiş
sistem yöneticisi olarak giriş yapıp
öyle denediğimde 2 formda da silme butonu hiç bir eylem gerçekleştirmedi.
mesaj ekledim onu bile göstermedi.
Sayfalar: 1 2 3 4