AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt Tabloyu Liste Kutusu Mantığıyla Çalıştırmak.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Form aracılığı ile tabloya gönderiyoruz. Bu tabloyu aynı formda alt tablo (veri eklemeye kapatarak-kilitli)olarak ekledim. İstediğim tabloda satırı tıkladığımda satırdaki veriler kaydettiğim metin kutularına nasıl gelir.
Eğer ustform da alt form ile aynı tabloya bağlıysa aşağıdaki kod işinize yarayabilir
Private Sub Kimlik_DblClick(Cancel As Integer) 'ALT FORMDA KİMLİK ALANINI ÇİFT TIKLAYINCA     
Me.Parent.Recordset.FindFirst "Kimlik=" & Me.Kimlik
End Sub
Bağlı bir form yok. Tek form var. Formdaki nesneler aracılığıyla verileri tbl_ifadeler adındaki tabloya gönderiyorum. Aynı tabloyu forma liste kutusu mantığıyla-sürekle bırak yaparak forma ekledim. istediğim tablodaki bir satırı tıklayınca tablo sütunlarındaki değerler ilgili metin kutularına gelsin.
Çalışmamızın ilgili kisimlarini ekleyin inceleyelim
Çalışmamın ilgili kısmı ektedir sayın Berduş. Frm ifadelerdeki tabloyu tıklayınca sütunlardaki kendi değerleri formdaki değerlere gelmesi gerek.
maalesef bu haliyle bir çözüm bulamadım.
tabloyu alt form olarak eklemeyi deneyin o şekilde çözüm üretmek daha kolay olabilir.
Sayfalar: 1 2