AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sql, Sorguda Tırnak Problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
DoCmd.SetWarnings False
  DoCmd.RunSQL "UPDATE plantarih " _
                    & " SET [kvadsoyad] = '" & Me.Metin4 & "',[kvtc] = '" & Me.Metin6 & "',[kradsoyad] = '" & Me.Metin10 & "',[krtc] = '" & Me.Metin12 & "',[dosyano] = '" & Me.Metin130 & "',[kiracıtel] = '" & Me.Metin73 & "'" _
                  & " where (krtc='" & Me.Liste69.Column(2) & "' AND DosyaNo=" & Clng(Me.Liste69.Column(6)) & ")"
DoCmd.SetWarnings True

Hocam burada ne yanlış anlayamadım
Ben bir hata göremedim alan türleri ne kontrol eder misiniz
Bir de liste kutularının doğru sütunları mi alınmış ona bakın isterseniz
NOT: Denetlemek için şöyle bir sey yapin
yazdığınız kodu silip aşağıdaki kodu yazin
Kodunuzu calistiri,
kod penceresine geçip
Ctrl+G yapın
altta yeni bir pencerede sorgunuzun ham kodu görünür
O görünen kodu kopyalayıp Access e yeni sorgu oluşturma penceresine yazın
Size hata yerini gosterir
DenemeSQL ="UPDATE plantarih " _
                    & " SET [kvadsoyad] = '" & Me.Metin4 & "',[kvtc] = '" & Me.Metin6 & "',[kradsoyad] = '" & Me.Metin10 & "',[krtc] = '" & Me.Metin12 & "',[dosyano] = '" & Me.Metin130 & "',[kiracıtel] = '" & Me.Metin73 & "'" _
                  & " where (krtc='" & Me.Liste69.Column(2) & "' AND DosyaNo=" & Clng(Me.Liste69.Column(6)) & ");"
Debug.print DenemeSQL
Bu arada dosyano alanı metin mi uzun tamsayı mi?
Güncelleme kısmında metin, kriter kısmında sayı almışsınız!
(25/12/2019, 22:31)berduş yazdı: [ -> ]Bu arada dosyano alanı metin mi uzun tamsayı mi?
Güncelleme kısmında metin,  kriter kısmında sayı almışsınız!
Uzun tamsayı
Güncelleme kısmında hata yapmışım
Ozaman sorun dosya no alanının başındaki ve sonundaki tek tırnaktan kaynaklanıyor olabilir.
(25/12/2019, 22:36)berduş yazdı: [ -> ]Ozaman sorun dosya no alanının başındaki ve sonundaki tek tırnaktan kaynaklanıyor olabilir.
[dosyano] = " & Me.Metin130 & "

bu şekilde mi olacak yoksa

[dosyano] = '" & clng(Me.Metin130) & "'

bu şekilde mi olacak
Sayfalar: 1 2