AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ödünç Kitap Programına Excel'den Kitap Listesini Alma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba,

Ödünç kitap ile ilgili programa yapıyorum bitmesine az kaldı , 6 tablolu bir program excele kayıtlı kitap listesini tbl_kitap adlı tabloya çekmek istiyorum tablolar ilişkili olduğundan bir çok deneme ramen yapamadım dosya ektedir.
Saygılarımla.
excel dosyalarını da ekleyip hangi formda hangi butona basılıp hangi dosyaların alınacağını da belirtir misiniz?
Pardon hocam, Excel eklemeyi unutmuşum kitap giriş formundaki Excel veri al düğmesi ile yapılacak.
Sayıglarımla
henüz tam inceleyemedim ama tablolarınızdaki YayinEvi_ID yada Kitap_ID gibi alanlar otomatik tam sayı bu alanlara exceldeki yada herhangi bir tablodaki veriyi ekleyemeyiz o alanları normal uzun tamsayıya çevirip birincil anahtar yapmak gerekebilir.
Sayın adnan örnek ektedir.
Merhaba,
Sn.userx elinize sağlık teşekkür ederim.
Saygılarımla

Not: Tablolardaki otomatik sayılar sayı biçimine çevrildiği için kitap giriş formundan kayıt yapılamıyor. Yani bunu şu şekilde kullanmak gerekiyor exceldeki verileri bir seferliğine alıp, tekrardan tablolardaki ID alanlarını otomatik sayıya çevirmek ve Excel den veri al kodunu silmek. Veri girişi olduğu içinde sayı alanları otomatik sayı alanına çevrilmiyor.
Sayfalar: 1 2