AccessTr.neT

Tam Versiyon: Forma Butonla Çağrılan Yeni Formdan Bilgi Çekmek.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Merhaba
Form üzerine birleşik giriş kutusundan bilgileri alabiliyorum ama benim yapmak istediğim farklı bir şekilde uygulama yapmak. Form üstündeki tuşa basarak açılan listeden seçtiğim kişinin üye no ve ad soyad bilgilerini formdaki yerine çekmek. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

[Resim: do.php?img=9546]

[Resim: do.php?img=9548]
sf_1Af formunda tıklama olayanı ekleyeceğiniz aşağıdaki kod işinize yarayabilir.
Ama üyenin tüm bilgilerini zaten definitions tablosunda var diğer tabloya üye adını eklemenize gerek yok
amacınızı tam olarak anlayamadım: eger tranferaccount formunun amacı her hangi bir üyeyi çağırıp kitap işlemi yapmaksa bence üye formunun altına işlem tablosu eklemek daha mantıklı. aynı sorunu daha önceki teklif verme çalışmanızda da yaşamıştık
Forms("F_0_MemberTaransferAccount").Recordset.FindFirst "[UyeNo]=" & Me.UyeNo
[Resim: do.php?img=9552]

Halil Bey merhaba bu formdan üyelerin program kurulmadan önceki borçları yada alacakları (devir) girilecek veya üye aidatları borçlandırma fonksiyonu kullanılarak üye hesabı borçlandırılacak. Normalde F_0_MemberTransferAccount formunda üye adısoyadı bilgisi olmayacak sadece üye no metin kutusu olacak butona basıldığında formdan ismi aratıp bulunan ismin UyeNo'sunu formun üzerine alacağım. 

( eger tranferaccount formunun amacı her hangi bir üyeyi çağırıp kitap işlemi yapmaksa )

kitap işlemi yapmak nedemek bu tabiri bilmiyorum zahmet olmazsa açıklarmısınız.
kusura bakmayın o sırada başka bir soruya daha bakıyordum aklımda sanki sizinki kitap alma verme programıymış gibi kalmış.
benim demek istediğim bir üye formu oluşturup işlemleri bu ana forma bağlı alt form üzerinden yapmak yanılmıyorsam
ISSE çalışmanızda da aynı durumu yaşamıştık.
Sayın Oğuz Türkyılmaz eki inceler misiniz?
[Resim: NoPGrkXm.gif]
(08/02/2020, 17:29)berduş yazdı: [ -> ]kusura bakmayın o sırada başka bir soruya daha bakıyordum aklımda sanki sizinki kitap alma verme programıymış gibi kalmış.
benim demek istediğim bir üye formu oluşturup işlemleri bu ana forma bağlı alt form üzerinden yapmak yanılmıyorsam
ISSE çalışmanızda da aynı durumu yaşamıştık.
ISSE çalışmasında sadece 5-6 alanımız vardı bu çalışmada Üye formunda 40 civarı tabloda alan var açıkçası ana forma bağlı alt formda nasıl bir form görüntüsü sağlarım hiç bir fikrim yok ben düz mantık muhasebe programı gibi düşündüm sitedeki örnekleride 2016 64 bite geçtim geçeli açamıyorum çok sorun oluyor windowsu slip tekrar yükleyip 32 bit Access yükleyeceğim bir ara böyle olmayacak ptrsafe den gına geldi.Img-grin
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6