AccessTr.neT

Tam Versiyon: Verı Sayfası Tıpınde Formda Sutun Toplamı Alma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba Asagıdakı Formda Borc Alacak sutun degerlerının toplamlarını Bakıye Sutunundakı gıbı almak mumkun olmuyor. Bu degerlerı nasıl toplayabılırım. Tesekkurler

[Resim: do.php?img=9604]
borc alanınız metin türünde o nedenle olabilir aynı şey alacak alanı içinde geçerli. bu alanları para türüne çevirebilmek için CCur() fonksiyonunu kullanabilirsiniz
srg_borcalacak sorgunuzun kaynağını aşağıdaki kodla değiştirip dener misiniz?
SELECT T_0_MemberAccount.IslemId, T_0_MemberAccount.Tarih, T_0_MemberAccount.UyeNo, T_0_MemberAccount.IslemTuru, CCur(IIf(InStr(1,[IslemTuru],"Borç")>0,[Tutar],"0")) AS Borc, CCur(IIf(InStr(1,[IslemTuru],"Alacak")>0,[Tutar],"0")) AS Alacak, [Borc]-[Alacak] AS Bakiye
FROM T_0_MemberAccount;
(11/02/2020, 12:37)berduş yazdı: [ -> ]borc alanınız metin türünde o nedenle olabilir aynı şey alacak alanı içinde geçerli. bu alanları para türüne çevirebilmek için CCur() fonksiyonunu kullanabilirsiniz
srg_borcalacak sorgunuzun kaynağını aşağıdaki kodla değiştirip dener misiniz?
SELECT T_0_MemberAccount.IslemId, T_0_MemberAccount.Tarih, T_0_MemberAccount.UyeNo, T_0_MemberAccount.IslemTuru, CCur(IIf(InStr(1,[IslemTuru],"Borç")>0,[Tutar],"0")) AS Borc, CCur(IIf(InStr(1,[IslemTuru],"Alacak")>0,[Tutar],"0")) AS Alacak, [Borc]-[Alacak] AS Bakiye
FROM T_0_MemberAccount;

Tabloda Borc Alacak Devir Borc Devir Alacak  tek bir alanda gosterdim mecburen metin turunde ordan kaynakli oldugunu biliyordum ama sorguyu degistirmeyi beceremedim. Tesekkur ederim.