AccessTr.neT

Tam Versiyon: İşlem Yapmadan Çıkılan Formda Hata
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba 

F_1_MemberList formunda Uye No alanında cift tıklama olay yordamına  yazılan 

DoCmd.OpenForm "F_1_MemberDefinition", , , "[UyeNo]=" & [txtUyeNo], , , Me.txtUyeNo kodu ile üyenin bilgilerini 

F_1_MemberDefinition formuna cekiyordum.  En son bu formda Aidat İzleme sekmesinde aidat ödendiğinde metin kutusunu renklendirme olayı halledilmişti. Bu arada sistemimi dün 2016 64 den 2010 32 bite cevirdim.  Su an UyeNo bölümünde çift tıklama ile formu sadece boş ekrana getirebiliyorum ve aidat izleme sekmesinde eğer uye numarasını çağırırsam sorun yok ama uye numarası çağırmadan sadece bakıp çıkarsam aşağıdaki hatayı veriyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

a-

[Resim: do.php?img=9677]

b-

[Resim: do.php?img=9678]

c-
[Resim: do.php?img=9679]
d-
[Resim: do.php?img=9680]
me.txtUyeNo ve me.txtTraih alanlarını NZ içine alıp dener misiniz
nz(me.txtUyeNo) ve (me.txtTraih)
yada bu alanlar boş mu dolumu kontrol edip boşlarsa exit sub yapsın
(19/02/2020, 13:38)berduş yazdı: [ -> ]me.txtUyeNo ve me.txtTraih  alanlarını NZ içine alıp dener misiniz
nz(me.txtUyeNo) ve (me.txtTraih) 
yada bu alanlar boş mu dolumu kontrol edip boşlarsa exit sub yapsın
" WHERE (((T_1_MemberPayment.UyeNo)=" & (nz(Me.txtUyeNo) & ") and ((Year([Tarih]))=" & Year(nz(Me.txtTarih)) & "))"

Bu şekilde satır oldugu gibi kırmızıya döndü.
'hy renklendirme satırının altına, recordsetin tanımlandığı kodun üstüne kontrol kodu ekleyin
eğer o 2 alandan biri boşsa alta geçmeden fonksiyondan çıkma kodu eklemelisiniz
Ben kapat butonunun tiklandiginda olayina yaziyordum. Deneyip bilgi veririm tesekkurler.
Bir kac kod yazdim ama hepsi sadece TF_1_MemberDuesInfo formu yalniz acildiysa calisiyor hata vermeden kapatiyor. Ama bu form ana forma gomulu calisiyorsa orda bu formun kapat butonu tepki vermiyor hatada vermiyor ana formun kapat butonundan hata almadan cikabiliyorum.

[Resim: do.php?img=9685]

[Resim: do.php?img=9686]
Sayfalar: 1 2