AccessTr.neT

Tam Versiyon: Seçime Göre Alt Form Gösterme / Gizleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Ekteki uygulamada Talepler formunun içerisine alt formları ekledim ve açılışta olayına gizlenmesi kodunu yazdım. çünkü form açıldığında görünmesini istemiyorum.

Kod:
Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
Me.satinalma.Visible = False
Me.fatura_islemleri.Visible = False

End Sub

ardından Birim adlı açılır kutudaki seçime göre açılmasını istedim. bunun içinde şöyle bir kod kullandım.

End Sub

Kod:
Private Sub birim_AfterUpdate()
Me.talep_birimi.Requery

If Me.birim.Value = "Satın Alma" Then Me.satinalma.Visible = True
If Me.birim.Value = "Muhasebe" Then Me.fatura_islemleri.Visible = True

End Sub

fakat hiç bir şekilde görünmesini sağlayamadım. hatayı nerede yaptım? yardımcı olabilir misiniz.
çalışmamasının sebebi açılır kutu ilk sütunla (0. sütun) ilişkili ama karşılaştırma 2. sütunla (1. sütun) yapılıyor dolayısıyla sonuç hatalı çıkıyor. kodu aşağıdaki gibi düzenlemeniz daha doğru olur
If Me.birim.Column(1) = "Satın Alma" Then Me.satinalma.Visible = True Else Me.satinalma.Visible = False
If Me.birim.Column(1) = "Muhasebe" Then Me.fatura_islemleri.Visible = True Else Me.fatura_islemleri.Visible = False
Else Me.satinalma.Visible = False eklemezseniz bir defa göründükten sonra hep görünür kalır bir şekilde onu tekrar görünmez yapmanız gerek
Teşekkür ederim.