AccessTr.neT

Tam Versiyon: Veritabanı Oluşturma Hk.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Bi Excel tabanı olusturdum 540bin veri oldugu icin excel okadar veriyi filitre yapamıyor bana Sql tabana olusturman yada acsess veri tabanı olusturman lazım dediler ben 2sindende anlamıyorum bana yardımcı olur musunuz

Access ile içeri aktarmayı deneyebilirsiniz, ama asıl iş içeri aktardıktan sonra tabloyu tekrarlayan veri gruplarına göre ilişkili daha küçük birimlere bölmektir ki bu ancak sizin karar verebileceğiniz birşeydir.
(25/03/2020, 23:48)berduş yazdı: [ -> ]Access ile içeri aktarmayı deneyebilirsiniz, ama asıl iş içeri aktardıktan sonra tabloyu tekrarlayan veri gruplarına göre ilişkili daha küçük birimlere bölmektir ki bu ancak sizin karar verebileceğiniz birşeydir.
Benim bilgim yok Access ve Sql haklarında bana yardımcı olur musunuz dosyayı size atsam
Bu tür şeyleri ancak uygulayarak, defalarca deneyerek öğrenebilirsiniz. Kaldı ki isi siz bildiğiniz için ancak siz çalışmanız için gerekli yapıyı oluşturabilirsiniz.
Merhaba.Dosyanın örneğini az verilerle ekleyip ne filtrelenecek hangi kriterlere göre filtre yapılacak açıklarsanız bakarız.

Gerçek veri olması şart değil 50 yada 100 yada 5 satırlıkta olabilir örnek.
5 satırlık veri ile çok sağlıklı bir değerlendirme yapılamaz bence.
Sayfalar: 1 2