AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kritere Göre Rapor Açmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Private Sub btn_savunmayzadir_Click()
On Error Resume Next
Dim Gorusid As Integer
Dim kimo As String
Gorusid = [frm_gorusu_alinanlar].Form![ogrenci_id]
If MsgBox([frm_gorusu_alinanlar].Form![adi_soyadi] & " davet çağrısı yazdırılsın mı?", vbQuestion + vbYesNo) = vbYes Then
kimo = Me.frm_gorusu_alinanlar.Form![txtdavetyeri]

If kimo = "Rehber Öğretmen" Then
DoCmd.OpenReport "rpr_gorusrehberogretmen", acViewPreview, "ogrenci_id FROM tbl_gorusler WHERE (((ogrenci_id)=" & kimo & "))"

Else

DoCmd.SetWarnings False
      DoCmd.OpenReport "rpr_gorusogretmen", acViewPreview, "ogrenci_id =" & Gorusid
        DoCmd.SetWarnings True
    End If

End If
End Sub

tbl_gorusler tablosunda eklenen kişinin kim olduğu işleniyor. örneğin Rehber Öğretmen
alt formda aynı anda öğretmen, veli rehber öğretmen olanlar var

benim istediğim txtdavetyeri denetimindeki değer öğretmense öğretmen raporunu rehber öğretmense rehber öğretmen raporunu açtırmak.
Rapor açtırma kodunda ogrenci_id FROM tbl_gorusler WHERE (((ogrenci_id)=" & kimo & ")) şeklinde bir kriter olamaz, on error resume next kodunu kaldır.

eklediğin koda göre

If kimo = "Rehber Öğretmen" Then

DoCmd.OpenReport "rpr_gorusrehberogretmen", acViewPreview

ElseIf kimo = "Öğretmen" Then

DoCmd.OpenReport "rpr_gorusogretmen", acViewPreview

elseif .......

.........
end if

şeklinde olmalı. Raporun kayıt kaynağındaki sorguya ölçüt olarak hangi öğretmenin açılacağını belirtmelisin. "Formdaki Rapor Butonu Tüm Kayıtları Gösteriyor" Diyenlere konusunun yardımı olabilir.
Sayın hocam: frm_goruskisiler formunun alt formu olan frm_gorusu_alinanlar daki kişilerin durumuna göre (kişiyi seçeceğim) seçtikten sonra kişi öğretmense öğretmen raporu, rehber öğretmense rehber öğretmen raporu açılsın (kısmen sağladım)
İstediğimin şu kısmını yapamadım.

Rapor yazdır butonuna basınca listedeki bütün kayıtları veriyor. (öğretmen raporunda) oysa rehber öğretmen, veli vs olmayacak, sadece statüsü öğretmen olanlar olacak,

yine rehber üzerindeyken yazdır dediğimde alt kısımda rehber öğretmenin kısmı gelmesi lazım, tüm öğretmenlere göre yapıyor. Bunu süzdüremedim

Sanırım tamam hocam: Sorgu alanına "kim" alanını ekleyerek sınırladım. Sanırım oldu.
Merhaba, bir önceki mesajımda belirttiğim "Formdaki Rapor Butonu Tüm Kayıtları Gösteriyor" Diyenlere konusunda eklenen ölçütü sanırım atlamışsınız. Sorunuz çözüme kavuştu mu?
Evet, Teşekkür ediyorum. Rapor konusunu çözdüm.