AccessTr.neT

Tam Versiyon: Liste Kutusu Tıklanınca Kayıt Kaynağındaki Kaydın Açılır Kutuya Gelmemesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Formda acogrenci adında comboboxtan (ilişkili sutun 3)
SELECT tbl_Savunmadavet.Kimlik, tbl_Savunmadavet.olay_id, tbl_Savunmadavet.ogrenci_id, Tbl_ogrenci.adisoyadi
FROM tbl_Savunmadavet INNER JOIN Tbl_ogrenci ON tbl_Savunmadavet.ogrenci_id = Tbl_ogrenci.ogrenci_id
WHERE (((tbl_Savunmadavet.olay_id)=[Formlar]![Frm_KARAR1]![Frm_KARAR2]![olay_id]));
seçilen kişi bilgilerini kaydediyorum.

Aynı formda listeogrenciler liste kutusu verileri (ilişkili sutun 1)
SELECT tbl_disiplinkarari.Kimlik, tbl_disiplinkarari.olay_id, Tbl_ogrenci.adisoyadi AS [Adı Soyadı], tbl_disiplinkarari.kararno AS [Karar No], tbl_disiplinkarari.karartarihi AS [Karar Tarihi]
FROM Tbl_ogrenci INNER JOIN tbl_disiplinkarari ON Tbl_ogrenci.ogrenci_id = tbl_disiplinkarari.ogrenci_id
WHERE (((tbl_disiplinkarari.olay_id)=[Formlar]![Frm_KARAR1]![Frm_KARAR2]![olay_id]));

listeogrenciler tıklanma olayı
Dim rs As Object
Set rs = Me.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[Kimlik]=" & Me.Listeogrenciler
If Not rs.EOF Then Me.Bookmark = rs.Bookmark
Me.listealtmadde.Requery
Me.listeanamadde.Requery
Me.acogrenci.Requery
'Me.acogrenci = Me.Listeogrenciler.Column(2)'2 kolonda adsoyad bilgisi var

Seçilen öğrenci neden comboboxa gelmiyor olabilir.
Olayda, frm_savunmayadavetformu formu ile tbl_Savunmadavet tablosuna öğrenci eklenmiş mi? 

[Formlar]![Frm_KARAR1]![Frm_KARAR2]![olay_id]

şeklindeki kriterleri 

[Forms]![Frm_KARAR1]![olay_id]

şeklinde dener misiniz?

Sonuç vermez ise uygulamanızın son halini ekleyin. Hangi öğrencinin bilgilerinin liste tıklandığında gelmediğini belirtin.
Olumsuz. Bu sorunu genelde yaşıyorum. Çalışmamı ekliyorum. Ana formdan olaı karara bağlama tıklanıp açılan formda listeogrencilerdeki kayda tıklanınca kişi bilgisinin acogrenci comboboxa gelmesi.
Sayın Sefer ŞANLI 
acogrenci combobox denetim kaynağınız ilişkisiz, Denetim Kaynağına ogrenci_id yazmanız yeterli
Tamamdır sayın hocam.