AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access Form Kullanmadan Döviz Kuru Alma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Değerli üstadlar merhaba,

Forumda bir çok konu inceledim bir çok örnek var ancak kendime uyarlayamadım,

TCMB kurlarını form kullanmadan sadece accsess tablosuna alabilir miyiz ? Ve en önemlisi bu işlemi excelde Userform üzerine tarih için 1 adet Textbox ekleyip sorgulama yapmak için bir buton yardımıyla yaptırabilir miyiz ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Tekrar Merhaba,

Sorum için örnek dosya ekledim,
userforma TxtTrh adlı metin kutusu ekleyip butona aşağıdaki kodu ekleyerek dener misiniz?
SorguTarihi = Me.TxtTrh

Set xmldoc = CreateObject("Msxml.DOMDocument")
Dim DovizListesi, Dovizler As Object
xmldoc.async = False

If SorguTarihi <> Date Then

xmldoc.Load "http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/" & CStr(Format(SorguTarihi, "yyyymm") & "/" & Format(SorguTarihi, "ddmmyyyy")) & ".xml"

Else

xmldoc.Load "http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml"

End If

Set DovizListesi = xmldoc.DocumentElement.SelectNodes("Currency")
On Error Resume Next

Set baglan = CreateObject("adodb.connection")
baglan.Open "provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;data source=" & ThisWorkbook.Path & "\Döviz.accdb"

For Each Dovizler In DovizListesi

SqlEkle = " INSERT INTO [Döviz] (DövizAdi, [DövizAlis], [DövizSatis],[EfektifAlis],[EfektifSatis]) " & _
" VALUES ('" & Dovizler.SelectSingleNode("Isim").Text & "',CCur('" & _
Replace(Dovizler.SelectSingleNode("ForexBuying").Text, ".", ",") & "'), CCur('" & _
Replace(Dovizler.SelectSingleNode("ForexSelling").Text, ".", ",") & "'),CCur('" & _
Replace(Dovizler.SelectSingleNode("BanknoteBuying").Text, ".", ",") & "'),CCur('" & _
Replace(Dovizler.SelectSingleNode("BanknoteSelling").Text, ".", ",") & "'))"
'Debug.Print SqlEkle
baglan.Execute SqlEkle

If Dovizler.SelectSingleNode("Isim").Text = "PAKİSTAN RUPİSİ" Then
Exit For
End If
Next
Set xmldoc = Nothing
Berduş hocam selam, 

Denemedim henüz ama, her soruma cevap verdiginiz icin, desteginiz emeginiz icinn ne kadar dua etsem azdir, sonucu ayrica buradan paylasacagim.
Döviz cinsi ile döviz adı arasındaki fark ne?
tablonuzda tarih alanı yok. tarih alanı olması da gerekmez mi?
Hocam tarih alani lazim atlamisim, doviz cinsi "usd" doviz adi "abd dolari" gibi birsey düşünmüştüm ama, usd,eur,gbp gibi kisa isimleri de yeterli.
Sayfalar: 1 2 3 4