AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dsum Komutunda Veri Uyuşmazlığı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar kolay gelsin yapmış olduğum çalışmada yakıt muhasebesinde Dsum kullanırken veri türü uyuşmazlığı hatası alıyorum yardımcı olur musunuz?

# ile kullanmaya çalıştım ama yapamadım.

txtAlinanMotorin = Dsum ("[AlinanMotorin]", "tblAlinanlar", "[Tarih]<" & Me![txtBitisTarihi])
Zaman alaninda saat dakika verileri yoksa ssadece tarih gosteriliyorsa
txtAlinanMotorin = Dsum ("[AlinanMotorin]", "tblAlinanlar", "[Tarih]<" & clng(Me![txtBitisTarihi]))
Şeklinde dener misiniz?
@berduşun cevabına ek olarak,

txtAlinanMotorin = Dsum ("[AlinanMotorin]", "tblAlinanlar", "CLng(CDate([Tarih])) < " & CLng(CDate([txtBitisTarihi])))

şeklinde de kullanılabilir.
Teşekkürler iki yöntem de çalıştı.

Bir diğer satırda iki farklı değeri toplayıp aşağıdaki kod ile tek alana yazdırabiliyorum,

txtHarcaMotorin = Dsum ("[SeyirdeYakilanMotorin]", "tblIcraEdilenGorevler") + Dsum ("[LimandaYakilanMotorin]", "tblIcraEdilenGorevler")

Şöyle yapınca anlamsız oldu sanırım

txtHarcaMotorin = Dsum ("[SeyirdeYakilanMotorin]", "tblIcraEdilenGorevler", "CLng(CDate([BitisTarih])) < " & CLng(CDate([txtBitisTarihi]))) + Dsum ("[LimandaYakilanMotorin]", "tblIcraEdilenGorevler", "CLng(CDate([BitisTarih])) < " & CLng(CDate([txtBitisTarihi])))

tek bir parantez içine almam mı gerekiyor?