AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılan Formun Yeri
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

ekli dosyada başlangıç ve bitiş tarihlerine veri girmek için butonla takvimi çağırıp veri giriliyor fakat her iki buton da formu aynı yerde açıyor.(ekranın ortasında) Ben butonun hemen sağ tarafında yada aşağısında açılmasını istiyorum. yardımcı olabilir misiniz?
Ilgili bağlantıdaki kodu inceleyebilirsiniz (8. mesaj)
Ayrıca sayın @accessman in açtığı konuyu da inceleyebilirsiniz gerçi bazen biraz kayabiliyor ama işinizi görür bence
Hocam sayın @accessman beyin örneğinden modülü kopyalayıp dosyama alıyorum ama "Command2" butonunun tıklanma olayını kopyalayıp bendeki butonun tıklanma olayına yapıştıramıyorum çünkü bendeki tıklanma olayı olay yordamında değil direk eşittir (=) ile başlayıp devam etmiş.nasıl bir yol izlemeliyim acaba?
yapılan değişiklikler
ajbCalendar modülündeki CalendarFor kodu:

Dim blRet As Boolean '<--eklenen
    blRet = PositionFormRelativeToControl("frmCalendar", Screen.ActiveControl, txt, strTitle)  '<--eklenen

'    Set gtxtCalTarget = txt '<== bu satır silinecek
'    DoCmd.OpenForm "frmCalendar", windowmode:=acDialog, OpenArgs:=strTitle '<== bu satır silinecek
'____________________________________________________________________
modPositionWindow modülündeki PositionFormRelativeToControl fonksiyonu aşağıdaki gibi değişecek
fonksiyon girdileri:
Public Function PositionFormRelativeToControl(frmName As String, ctl As Access.Control, txt As TextBox, _
                                              Optional strTitle As String, _
                                              Optional Position As Long = 0) As Boolean

eklenen ve değişen kodlar:
    Set gtxtCalTarget = txt '<==Eklendi
    DoCmd.OpenForm frmName, , OpenArgs:=strTitle '<==Değişti
Oldu hocam teşekkürler.
Iyi çalışmalar.