AccessTr.neT

Tam Versiyon: Form Üzerinden Tabloya Veri Kaydetme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba, 

https://accesstr.net/konu-profosyonel-ca...#pid174207

linkteki konu üzerinden kendime uyarlamaya çalıştım ama ekrana hiç bir veri giremez hale geldi....

Yardımlarınızı rica ediyorum...
eklediğiniz çalışmada 30 küsür form var kabul edersiniz ki hepsini tek tek inceleyip sorunu bulmamız mümkün değil o nedenle sorularınızı daha açık ve net sormanız çözümü bulmayı kolaylaştırır.
hangi formda nasıl bir değişiklik yaptınız? Ne olması gerekirken ne oldu yada olmadı?
Haklısınız, özür dilerim detay vermemişim....

Üretim_Formu isimli formda verileri girerek, Uretim_Formu_Tablo isimli tabloya verileri kaydetmek ve güncellemek istiyorum, ancak linkdeki uygulamada olan kodları denedim ama sonuç alamadım....

Teşekkür ederim...
2 yerde hata buldum
1 - Me.txtKategori = "" hata veriyor Me.txtKategori = Null ile değişmeli
2 - eklediğiniz çalışmada CariEkle fonksiyonunu bulamıyor.
fonksiyon olmadığı için geri kalan incelemeyi gerçekleştiremedim
Merhaba, teşekkür ederim ilginiz için, söylediklerinizi düzelttim sanırım ama kayıt dediğimde hiç bir işlem yapmıyor ve hata da vermiyor...
1 - Ekleme için ekle değerine bakıyor ama bu değer çalışmanızda tanımlanmamış en azından formunuzda tanımlamanız gerekliydi formun en basiına
Dim ekle As Boolean eklemelisiniz
2 - ekleme kodunuzda 'rs!Sıvama_Fire = Me.Stxtivama_Fire satırı var, ama formunuzda Stxtivama_Fire metin kutusu yok
3 - Sql = "SELECT * FROM Uretim_Formu_Tablo WHERE CARINO = " & Me.txtForm_No & ";" kodunu kullanmışsınız ama Uretim_Formu_Tablo tablosunda CARINO alanı yok
Sayfalar: 1 2