AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tablo İçerisinde Tekrarlanan (aynı Olan) Verileri Rapor Üzerine Aktarmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar merhaba... Access ile küçük programlar oluşturmaya çalışan acemi biriyim... 

Kurumumuzun bulunduğu yerleşke içerisindeki arazilerin kamulaştırılması için işleri kolaylartıracak,tekrarlayan işlemleri azaltacak küçük bir program oluşturmaya çalışmaktayım. Benim sorum şu şekilde form üzerinden gerekli bilgileri tabloma ekliyebiliyorum ve form üzerinde bulunan bilgileri rapor üzerinden alabiliyorum... örneğin çamlıçatak köyü 117 Ada 130 parsel sayılı taşınmaz üzerinde farz edelim  10 hissedar var... ve bu bilgiler tabloda mevcut...benim istediğim ise form üzerinde bulunuyorken o esnada hangi köy,ada,parsel ve şahıs hisse değeri varsa o ada ve parsele bağlı (aynı Ada ve Parselde olan ) tüm kayıtları rapor üzerine getirsin... (form üzerindeki kıymet takdir raporu tuşuna bastıktan sonra)

köyü             Ada     Parsel    adı soy    hisse oranı 

Çamlıçatak        117       130      ali veli             1/4
   Çamlıçatak        117       130    ayşe fat             1/4
   Çamlıçatak        117       130     ekt kat              1/4
   Çamlıçatak        117       130     taüd ktn            1/4.... gibi  tapu üzerinde 10 şahıs varsa hepsi rapora aktarılsın....   örneği ekliyorum kolay gelsin 
Örneği inceleyin,Liste kutusundaki Sorguya bakın
(09/10/2020, 18:32)C*e*l*o*y*c*e yazdı: [ -> ]Örneği inceleyin,Liste kutusundaki Sorguya bakın
çok teşekkür ederim sorgu gayet güzel çalışıyor...bir sorum daha olacak bu liste kutusu alınan veriye göre büyüyüp küçülebilir mi ? kolay gelsin

form üzerinde parsel yazan kısma veri girince hata alıyorum...me.gecici form üzerinde başka bir yerde oluşturulsa ve sorgu yapılsa sorun çözülecek gibi ama...access bilgisi yetersiz...kolay gelsin

Private Sub Parsel_Change()

Me.gecici = Me.Parsel.Text

Me.Liste74.Requery

End Sub

Private Sub gecici_AfterUpdate()

Me.Liste1.Requery

End Sub

Private Sub Komut55_GotFocus()

End Sub
arkadaşlar sorun benden kaynaklanıyor sorun çözüldü...