AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dosya Seçme Penceresi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar, internette yaptığım araştırma sonucu şöyle bir komuta ulaştım, yalnız bu komut "invalid use of property" hatası veriyor, ben de biraz akıl yürüterek bu özelliğin kullanılmasının bir kütüphane özelliği gerektirdiğini düşündüm, aslında tam çözemedim işi, kod şöyle

Application.FileDialog msoFileDialogFolderPicker

application. dedikten sonra "FileDialog" özelliği zaten çıkıyor ama bu hatayı vermesi bir çelişki değil mi, yardımcı olur musunuz, acaba eksik bir ifade mi var?
Merhaba, referanslara "Microsoft Office XX.0 Object Library" referansını eklemelisin.
refereces ta yok, görünmüyor, neden acaba? ha pardon, yazınızı iyice dikkatlice okuyunca, "zaten referanslarda yok oraya eklemelisin" demek istemişsiniz anladım, yani intten indirmem lazım... intten bakıyorum da bulamadım, nasıl temin edebilirim acaba? neden yok ki?
Referans penceresinde kaydırma çubuğu ile aşağılara in, orada vardır. Microsoft Office 12.0 Object Library veya Microsoft Office 15.0 Object Library
(16/10/2020, 11:42)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Referans penceresinde kaydırma çubuğu ile aşağılara in, orada vardır. Microsoft Office 12.0 Object Library veya Microsoft Office 15.0 Object Library

referanslarda o dedikleriniz yok  16.0 var işaretli,  bir de  onların "access" olanı var o da zaten işaretli, fakat yine aynı hatayı veriyor, bu nasıl iş anlamadım, ricam olur ki; bu dialog penceresinin açılmamasının çözümü nedir acaba onu öğrenmek istiyorum bir de
dosyayı ekledim, amacım seçtiğim dosyayı belirttiğim konuma yükleyip, dosya yolunu da string olarak tablodaki ilgili alana kaydetmek, size zahmet bi bakabilir misiniz, teşekkürler
İlk mesajımda "Microsoft Office XX.0 Object Library" şeklinde belirttim. Buradaki XX ofis versiyonuna göre değiştiği için bu şekilde yazdım. "Microsoft Office 16.0 Object Library" referansını ekleyip denediniz mi? Access veya farklı bir isim değil, referansın tam ismi sizin ofis versiyonunuzda "Microsoft Office 16.0 Object Library"
Sayfalar: 1 2