AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dosya Yükleme İşleminde "permission Denied" Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar, bu kodda bi sıkıntı mı var çözemedim, bu kod iki ayrı "dosya seçme" ve "dosya yükleme" kodlarının birleştirilmiş hali, iki işlem olsun istemiyorum, kullanıcı hata yapabilir diye,

kırmızıyla gösterilen yerde "permission denied" hatası veriyor, kodda mı bi sıkıntı var yoksa başka ayarlarda mı?dosya ekte...

Dim fDialog As FileDialog
    Set fDialog = Application.FileDialog(msoFileDialogFilePicker)
    fDialog.title = "Yüklenecek Dosyayı Seçin"
    fDialog.InitialFileName = "C:\"
If fDialog.show = -1 Then
Me.video.Value = fDialog.SelectedItems(1)
Dim onur
Set onur = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
onur.CopyFile Me.video.Value, "C:\Users\ahmet umut\Desktop\online_egitimSON2REVİZE"
MsgBox "Dosya Yükleme İşlemi Başarıyla tamamlanmıştır", vbOKOnly, "REKLAM YAPMA"

End If
Bende hata vermedi
işlem sorunsuz gerçekleşti
Bende neden o "reddedildi" hatasını veriyor ki acaba antivirusu mu durdursam
Dosyanızı inceleme fırsatı bulamadım ancak kodunuza baktığımda
Dim onur demişsiniz dim onur ?????? onuru ne olarak belirliyorsunuz set etmeden önce?
(16/10/2020, 23:46)atoykan yazdı: [ -> ]Dosyanızı inceleme fırsatı bulamadım ancak kodunuza baktığımda
Dim onur demişsiniz dim onur ?????? onuru ne olarak belirliyorsunuz set etmeden önce?
Heralde object olarak demek istediniz.Dim onur olarak eklenirsede variant olacağı için sorunun kaynağı bundan olacağını sanmıyorum.
Bende incelemedim dosyayı.
(16/10/2020, 19:59)tarkanaykın yazdı: [ -> ]Bende neden o "reddedildi" hatasını veriyor ki acaba antivirusu mu durdursam

onur.CopyFile Me.video.Value, "C:\Users\ahmet umut\Desktop\online_egitimSON2REVİZE"

üstteki kodda online_egitimSON2REVİZE'den sonra \ ekleyip,

onur.CopyFile Me.video.Value, "C:\Users\ahmet umut\Desktop\online_egitimSON2REVİZE\"

şeklinde dene..
Sayfalar: 1 2