AccessTr.neT

Tam Versiyon: Farklı Tablodan Alan Verilerini Alma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,
bir Access db' de bir tablodaki bir alanı diğer tablodaki alandan verileri alma;

Normalde aynı tablo içinde bir alan için; Veri Türü >> Hesaplanmış >> ifade oluşturucuda; diğer alanın adını yazdığımız zaman nasıl iki alan aynı oluyorsa;

bu işlemi farklı bir tablodan yapmak istiyorum.

Table1 >>> "Alan8" adlı alanı, Table2 >>> "Alan2" alandaki verileri alsın istiyorum,

bunu durumu nasıl sağlayabilirim?

teşekkürler, iyi akşamlar.
Alan turu olarak arama sihirbazi turunu kullanmayi denediniz mi
(31/10/2020, 21:51)berduş yazdı: [ -> ]Alan turu olarak arama sihirbazi turunu kullanmayi denediniz mi
Arama sihirbazını denedim, her bir kayıtta bir combobox açılıyor, oradan her bir kayıt için seçim yapmak gerekiyor,

benim istediğim diğer tablonun ilgili alanındaki kayıtlar bu tabloya olduğu gibi gelsin.
iyi akşamlar.
Veri zaten bir tabloda varsa neden diger tabloda da istiyorsunuz?
Amacinizi acik ve net ifade etmezseniz, mumkunse dosyanizi eklemzseniz cozume ulasmak zorlasir.
(31/10/2020, 22:08)berduş yazdı: [ -> ]Veri zaten bir tabloda varsa neden diger tabloda da istiyorsunuz?
Amacinizi acik ve net ifade etmezseniz, mumkunse dosyanizi eklemzseniz cozume ulasmak zorlasir.

sadece 1 alanı istiyorum, tablolarda başka alanlarda mevcut, onları istemiyorum.
galiba bu isteğiniz de doğrudan mümkün değil, yine update sorgusu yada kayıtları formdan giriyorsanız ona göre yazılacak kodlarla yapılabilir.