AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access Alt Forma Bilgi Getirmek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar,

Bir veri tabanı oluşturuyorum. Öğrenci kayıt formuna bağlı ödemeler formunun açılması için buton koydum. Buraya basınca ödemeler formunun açılmasını ve buraya öğrenci kayıt formunda öğrenci no, adı soyadı bilgilerinin gelmesini istiyorum. Öğrenci no geliyor ancak ad soyad gelmiyor. Yardımcı olabilir misiniz?
1 - ödemeler tablosuna kayıt ekleyip denediniz mi?
2 - butona bastığınızda ödeme tablosu olmasa bile öğrenci gelmeli mi?
3 - ödeme tablosunda öğrenci adına ve soyadına gerek yok o zaten öğrenci tablosundan alınır
Öğrenci numarası geliyor ancak ad soyad bilgisini de ödeme tablosunda görmek istiyorum. öğrenci tablosundan nasıl alabilirim
1 - ödemeler tablosundan gereksiz alanlar silindi
2 - Ödemeler formundaki gereksiz kodlar silindi
3 - Ödemeler formunun sorgu kaynağı aşağıdaki kodla değiştirildi
SELECT [Öğrenci Kayıt].[Öğrenci No], [Öğrenci Kayıt].Adı, [Öğrenci Kayıt].Soyadı, Ödemeler.[Ödeme Tutarı], Ödemeler.[Ödeme Tarihi]
FROM [Öğrenci Kayıt] LEFT JOIN Ödemeler ON [Öğrenci Kayıt].[Öğrenci No] = Ödemeler.[Öğrenci No];
dilerim işinize yarar

(13/12/2020, 01:52)alpamid yazdı: [ -> ]Öğrenci numarası geliyor ancak ad soyad bilgisini de ödeme tablosunda görmek istiyorum. öğrenci tablosundan nasıl alabilirim
diğer 2 soruma da cevap verseydiniz çözüm işinize daha çok yarayabilirdi
Teşekkür ederim. Kusura bakmayın sizden cevap gelmeden ben yazmıştım. Aynı anda yazmışız. 

Sizin gönderdiğiniz şekilde istiyorum. Sorun çözüldü. Sadece bu kodu nereye yazacağım. Onu bulamadım
kod zaten Ödemeler formuna eklendi
[Resim: do.php?img=10622]
https://resim.accesstr.net/do.php?img=10622
Sayfalar: 1 2