AccessTr.neT

Tam Versiyon: Rapor Oluştururken, Çapraz Sorgu Alanları Görünmüyor.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese merhaba,

Aşağıdaki gibi bir ölçüt belirten bir çapraz sorgu oluşturdum;
arasında [Formlar]! [Formadı]! [ilk tarih] ve [Formlar]! [Formadı]! [son tarih]

ve sonra parametreleri ribbon bölümündeki parametre bölümünde tanımladım.
Ve form üzerinden parametreleri girdiğimde bana sorgu sonucunu doğru veriyor.

Oluşturduğum bu çapraz sorguyu dikkate alarak raporu oluşturmak istiyorum. Sorun burada başlıyor. Rapor oluşturulurken çapraz sorgu alanları alttaki pencerede karşıma gelmiyor.
Nerede yanlış yapıyorum Çözüm nedir? Şimdiden çok teşekkürler.

Ve test sonuçlarım sonucu iki not:
* normal sorgu alanları rapor oluşturulurken görülüyor. Ancak çapraz sorgu alanları görünmüyor, üstesinden gelmeye çalıştığım sorun bu.
* koyduğum tarih ölçütünü çapraz sorgudan kaldırırsam, rapor bu sefer çapraz tablo sorgu alanlarını görüyor. Yani sorun, kriterlerin belirlenmesi ile ilgili biryerlerde.
merhaba
örneğini eklerseniz,daha fazla cevap alırsınız.
Bildigim kadarıyla çapraz sorgulardan rapor olusturmak oldukça sorunlu bir durumdur. Çapraz sorgularda sutun sayısı değişkendir oysa raporda sütun sayısı sabittir. Eğer capraz sorguda belli bir maximum alan sayısı varsa raporu buna gore ayarlayıp alanlarla metin kutuları arasındaki ilişkilendirmeyi rapor yükleme olayında sağlayabilirsiniz.
Sayın @schecter lütfen konunuza dönüş yapar mısınız?
(07/01/2021, 20:21)berduş yazdı: [ -> ]Sayın  @schecter lütfen konunuza dönüş yapar mısınız?

Merhaba

Parametrelerin doğru veri tiplerinde tanıtılması ve sütun başlıklarının yazılması ile çözüm sağlanmaktadır.
Teşekkürler
Iyi çalışmalar.