AccessTr.neT

Tam Versiyon: Pasif Bağlı Tablo Yöneticisi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar Bağlı Tablo Yöneticisi kısmı neden pasif halde olur bunu nasıl aktif yapabilirim? 1 dosyamda aktif olarak çalışıyor ve konumunu seçip dosyayla bağlantı kurdurabiliyorum ancak tablo verilerini yenilediğimde pasif hale geliyor ve ne denediysem deneyim seçim yapamıyorum.
Sanırım bu sorunuz dosyaları alt alta birleştime konusuna yazdığınız soru ile aynı amaçla yazılmış.
Bağlı tablo yöneticisi şayet veritabanınızda linklenmiş tablolar varsa çalışır. Yukarıdaki konuda belirttiğiniz şekilde tablolarınızı değiştirdiğiniz takdirde bu tabloları dış veri üzerinden link olarak eklemelisiniz.
(13/01/2021, 18:44)atoykan yazdı: [ -> ]Sanırım bu sorunuz dosyaları alt alta birleştime konusuna yazdığınız soru ile aynı amaçla yazılmış.
Bağlı tablo yöneticisi şayet veritabanınızda linklenmiş tablolar varsa çalışır. Yukarıdaki konuda belirttiğiniz şekilde tablolarınızı değiştirdiğiniz takdirde bu tabloları dış veri üzerinden link olarak eklemelisiniz.

Evet hocam bu konu aylar önce orda çözüme ulaştığı için ordada sorma gereği duymuştum.
Dış veri menüsünden ekleyeceğiniz tablo hangi yapıda ise (Excel, Access, XML, vb.) ona uygun seçenek ile ekleyeceksiniz. Açılan pencerede en lattaki bağlı tablo olarak ekle seçeneği ile ekleme yaparsanız tablonuz veritabanınıza link olarak bağlanır. Bağlı tablo yöneticinden o takdirde faydalanabilirsiniz.
(13/01/2021, 19:35)atoykan yazdı: [ -> ]Dış veri menüsünden ekleyeceğiniz tablo hangi yapıda ise (Excel, Access, XML, vb.) ona uygun seçenek ile ekleyeceksiniz. Açılan pencerede en lattaki bağlı tablo olarak ekle seçeneği ile ekleme yaparsanız tablonuz veritabanınıza link olarak bağlanır. Bağlı tablo yöneticinden o takdirde faydalanabilirsiniz.

Teşekkürler efendim çözdüm sayenizde