AccessTr.neT

Tam Versiyon: F9 İle Güncellenen Değer Korunabilir Mi?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba,

ekli dosyada başlangıç ve bitiş saatleri arasına "görme tarihi" , "yapma tarihi" , "taahhüt tarihi" olarak rastgele tarihler atamak istiyorum.

kural:
"başlangıç tarihi < görme tarihi < yapma tarihi < taahhüt tarihi < bitiş tarihi " olacak şekilde bir yapı oluşturmak istedim. Bir istisna var "taahhüt tarihi"  "görme tarihi"  ile "bitiş tarihi" arasında olabilir.

yaptığım dosyada bu kuralı "sonuç" sutununda denetliyorum. doğru olanlar var. her f9 yaptığımda doğru ve yanlışlar değişiyor.
Şimdi her f9 yaptığımda sonuç sutununda doğru değeri olan sutun artık f9 dan etkilenmese ve ben f9 yapa yapa tüm satırlarda doğru değeri yakalasam. Mümkün mü?

Teşekkürler.
Ya da alternatif ...
Ben birçok defa okudum ve dosyayı inceledim lakin hiçbişey anlamadım.
Excelde sonuçların nasıl olacağını örnek olarak gösterirseniz bakabiliriz.

Örneğiniz alttaki resimdeki gibi burdan nasıl anlayacağız abey?

[Resim: do.php?img=10678]
(17/01/2021, 11:01)feraz yazdı: [ -> ]Ben birçok defa okudum ve dosyayı inceledim lakin hiçbişey anlamadım.
Excelde  sonuçların nasıl olacağını örnek olarak gösterirseniz bakabiliriz.

Örneğiniz alttaki resimdeki gibi burdan nasıl anlayacağız abey?

[Resim: do.php?img=10678]

hocam bu değer yazan sutunlar bende değer değil aslında. ve ben dosya açıkken f9 yaptığım zaman her defasında sonuç sutununa her satır için doğru veya yanlış yazıyor. işte doğru yazdığı zaman f9 dan sadece yanlış yazanlar etkilensin.

bendeki hali bu
[img][Resim: do.php?img=10679][/img]
Belki windows dil farklı plduğu için değer hatası vardır yada bağlantı gibi bişey varsada olabilir.
F9 da yanlışlar etkilensin kısmını anlamadım.
(18/01/2021, 11:47)feraz yazdı: [ -> ]Belki windows dil farklı plduğu için değer hatası vardır yada bağlantı gibi bişey varsada olabilir.
F9 da yanlışlar etkilensin kısmını anlamadım.

Arkadaşın dosyasında tarihler için rastgele atama yapıyor ve sizde değer yazan yerlerde eğer (IF) denetimi ile kontrol yapılarak Doğru veya Yanlış olarak sonuç görülüyor. Arkadaş eğer sonuç Doğru ise o satır için rastgele atamanın durmasını ve F) mauel hesaplamanın yanlış değerine ait satırlar için devam etmesini istiyor anladığım kadarıyla.
Sayfalar: 1 2 3