AccessTr.neT

Tam Versiyon: Altform Toplamı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İyi günler Arkadaşlar

Ekte  örnekte görüleceği üzere carihasap formunda alt form ve bu form da toplamlar var.
örneğin Amor-1 kuyusununun toplamı 153,45 m. Yani kuyu tabanı 153,45 metre.
Bu metrajı formun üst kısmında bulunan Kuyu tabanı metin kutusuna getirmek istiyorum. (metin kutusu fihrist tablosunda toop alanı ile ilişkili.)

ikinci kuyu seçtiğimde aye-4 kuyusunun metrajı gelsin.
ben yaptığımda hata, tür gibi mesajlar geliyor. Ayrıca  alt formda kuyu tabanı sütunundaki veriler kayboluyor.
Yardımlarınız için teşekkürler ederim.
dosyanız maalesef eklenmemiş.
Dosyayı yüklüyorum ama nasılsa yüklenmiyor.dosya seçilmedi yazıyor.

(27/01/2021, 17:25)berduş yazdı: [ -> ]dosyanız maalesef eklenmemiş.

İyi günler Arkadaşlar,
Dosya yüklenmediği için tekrar

Ekte  örnekte görüleceği üzere carihasap formunda alt form ve bu form da toplamlar var.
örneğin Amor-1 kuyusununun toplamı 153,45 m. Yani kuyu tabanı 153,45 metre.
Bu metrajı formun üst kısmında bulunan Kuyu tabanı metin kutusuna getirmek istiyorum. (metin kutusu fihrist tablosunda toop alanı ile ilişkili.)

ikinci kuyu seçtiğimde aye-4 kuyusunun metrajı gelsin.
ben yaptığımda hata, tür gibi mesajlar geliyor. Ayrıca  alt formda kuyu tabanı sütunundaki veriler kayboluyor.
Yardımlarınız için teşekkürler ederim.
Kuyu metrajlarınız nerede kayıtlı?
cari tablosun da kayıtlı

SELECT cari.KuyuNo, Sum([sediman]+[karotlu]) AS toplam
FROM cari
GROUP BY cari.KuyuNo
HAVING (((cari.KuyuNo)=[Forms]![carihasap]![KuyuNo]));

sorgusu ile kuyu metraj toplam değerini ilgili textboxa atayabilirsiniz. Zaman darlığı nedeni ile çok detaylı inceleme şansım olmadığı için sorunuza yönelik bir sorgu yazdım. Uygulayamazsanız ilerleyen saatlerde veya yarın bakabilme şansım olabilir
Sayfalar: 1 2