AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel Hücre İçinde Geçen Karakter Sayısını Kısıtlamak.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba
Excel de yaklaşık 60000 civarı ingilizce kelimenin türkçe karşılıklarından oluşan bir tablom var. Türkçe karşılıkların bazıları oldukça fazla kelime içermekte. Ben bu türkçe karşılıkları en fazla 50 karakterle sınırlandırmak istiyorum ( Boşluklar dahil)  Türkçe karşılıkları 50.karakterle nasıl sınırlandırabilirim yani 50.karakterden sonrakileri nasıl silebilrim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
[Resim: do.php?img=10693]
Exceldeki PARÇAAL fonksiyonu ile istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.
Hemen araştırıyorum.Sn.Userx Teşekkürler
A ile B sütunu arasına yeni 1 sütun ekleyip B sütununa aşağıdaki kodu girip son satıra kadar doldurun
sonra A ve B stünlarını kopyalayıp başka bir sayfaya seçmeli yapıştırma seçeneğinden sadece değer olarak yapıştırmayı deneyin
dilerim işinize yarar
=SAĞDAN(C1;50)
Sn.Berduş yanıtınız için teşekkür ederim.Internette Sn.userx in yönlendirmesi ile konu başlığının cevabını buldum sizin de belirttiğiniz gibi yapılıyor. Şuan 50 karakterden önceki son virgüle kadar nasıl parçalayabilirim sorusunun cevabını arıyorum. Yüklediğim resme göre bırakmak kelimesine kadar parçalamalı ve bırakmak kelimesinden sonraki virgül ve sonrasını sildirmek nasıl yapılabilir. Şu an bunu araştırıyorum.
[Resim: do.php?img=10694]
Peki virgul diyelim ki ilk kelimeden sonra ama geriye kalan belki de asıl açıklamanın olduğu kısımda hiç virgul yoksa
Ozaman hatalı bölünmüş olmaz mı?
Sayfalar: 1 2 3