AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formda Sayfa Alt Bilgisi Ne Toplama Yapma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba formda sayısal alanları boş bir metin kutusuna matematiksl işlem yapabiliyorum. ancak bu matemtiksel işlemlerin sonucunun toplamını form alt bilgisine toplatmak istiyorum.
örnek

ALAN     ALAN    ALAN      HESAPLAMA YAPILAN METİN KUTUSU
   A           B        C                               D

10         15       2                     (10+15)* 2 = 50

Sayfa Altbilgisi           Toplam:   .........................

ek te gönderdiğim dosyada formun form Altbilgisi bölümünde metin 50 yazan etiketin metin alanına formun kalan tutar sütununu toplatmak istiyorum. Yardımcı olan olursa sevinirim. Tşekkürler şimdiden.
formunuzun sorgu kaynağına aşağıdaki kodu yazıp sonrada metin alanlarına formül yerine bu adları atayıp dener misiniz
alt kısımdaki hatalı yerlerde bir değişiklik yapmanıza gerek yok
SELECT [T-PART].Kimlik, [T-PART].adsoyad, [T-PART].tck, [T-PART].maas, [T-PART].giristar, [T-PART].cikistar, [T-PART].diltar, [T-PART].hizgun, Fix(IIf([hizgun]/360<0,0,[hizgun]/360)) AS yil, Fix(IIf([hizgun]/30>[yil]*12,[hizgun]/30-[yil]*12,0)) AS AY, [hizgun]-([yil]*360+[AY]*30) AS GUN, [maas]*[yil] AS kdyıl, ([maas]/12)*[AY] AS kday, ([maas]/360)*[GUN] AS kdgun, [kdyıl]+[kday]+[kdgun] AS kdtplm, [kdtplm]*10/100 AS ind, [kdtplm]-[ind] AS kalantutar
FROM [T-PART];
Dönüş için teşekkür ederim. Denedikten sonra bilgi vericem. Çok sağolun.
Teşekkür ederim. İstediğim oldu. Çok sağolun.
Rica ederim
İyi çalışmalar