AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excelde Dış Veri Kaynağı Access Seçildikten Sonra Excelin Otomatik Güncellenmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese merhaba,

Excel dosyasında dış veri kaynağında MS Access seçilip istenilen sorgu ya da tabloyu import ettikten sonra, MS Access üzerinde yapılan güncellemelerin Excele yansıması için, Exceli açmamız gerekiyor. Ancak ben Access güncellendiğinde bir klasörün içinde duran Excelimizin otomatik güncellenmesini istiyorum. Her defasında güncel veriyi getirmesi için açmak istemiyorum. Bunu sağlamanın bir yolu var mı? Bunu isteme nedenim de başka bir Excele düşeyara ile ilgili verinin her gün getiriliyor oluşu. Bu nedenden dolayı düşeyara formülünün ikinci Excelde güncel veriyi getirmesi için,  her seferinde Accesse bağlı olan ilk exceli açmak zorunda kalmak istemiyorum.  otomatik olarak Excele yansımasını nasıl yapabilirim?

Teşekkürler
Veri bağladığınız tabloya sağ tıklayın
Tablo/Dış veri Özellikleri
Pasif bir görünümde bağlı tablo ismini göreceksiniz
sağ tarafındaki simgeye tıklayıp, açılan pencerede
Dosyayı açarken verileri yenile onay kutusunu işaretleyin.
(21/02/2021, 18:57)iscinar yazdı: [ -> ]Veri bağladığınız tabloya sağ tıklayın
Tablo/Dış veri Özellikleri
Pasif bir görünümde bağlı tablo ismini göreceksiniz
sağ tarafındaki simgeye tıklayıp, açılan pencerede
Dosyayı açarken verileri yenile onay kutusunu işaretleyin.

Sayın iscinar cevabınız için teşekkürler. Bu şekilde yapsakta ben Excelin kendini güncellemesi için hep açmak zorundayım. Bu beni sadece refreshe basmaktan kurtarıyor. Benim ilk mesajımda sorduğum şey açık ve net olarak şu idi;
Access güncellendiğinde, kenarda klasörde duran excelimiz hiç açılmadan içeriğini güncelliyor olsun.
Nedeni de söylediğim gibi 2. 3. excellerde düşeyara ile bağlı olan exceldeki verileri çekiliyor oluşu idi.

Eğer bu mümkün değilse aklıma sonradan gelen br fikir olarak Excellerdeki düşeyarayı direk olarak Accesse gönderebilir miyiz, sorgu ile bağlayabilir miyiz?  Bunu yapabiliyorsak dışarda otomatik güncellenmesini istediğim bağlı bir Excel kalmasına da gerek kalmaz.
Merhaba, düşeyara fonksiyonunu accessde Dlookup ile kullanılabilir. Access uygulamanızı eklerseniz inceleyip net çözüm sunulabilir.
(22/02/2021, 07:05)ODRSCH26 yazdı: [ -> ]Excelin kendini güncellemesi için hep açmak zorundayım
Kodla open ile olmuyormu Excel açmak ve close ilede kapattırılabilir maksat exceli açıp kapattırmaksa.